Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

SOKOL TELNICE - starší žáci

Archiv

SEZONA 2011/2012

Družstvo starších žáků odehrálo Jihomoravskou ligu a turnaje v sezoně 2011/2012 v sestavě: Miroslav Esterka, Libor Hrozek, Michal Sobotka, Josef Král (pouze podzim), Adam Diviš, Petr Adámek, Petr Lengál, Radek Micheller, Zdenek Kukla, David Nováček, Marek Urban, Pavel Sobotka, Jan Purket a Marek Strakatý. Trenérem družstva byl Zdenek Kukla, vedoucím družstva Petr Richter a trenérem brankářů Zdenek Urban. V konečné tabulce Jihomoravské ligy obsadili 5.místo. Krom soutěžních zápasů se starší žáci představili také na turnajích Rozhodni se sám a Sokol Cup v Novém Veselí a dokázali vyhrát kvalitně obsazený turnaj v Telnici. Michal Sobotka, Libor Hrozek a Mirek Esterka pomáhali dobrými výkony také družstvu dorostu a na závěr sezony získali v dresu Ivančic bronzovové medaile na Polanka Cupu. Zdenek Kukla a Marek Urban si absolvovali několik mezinárodních utkání na Prague Handball Cupu v dresu pražské dukly.  Před sezonu se již tradičně zúčastnili soustředění v Novém Veselí. Jednotlivé výsledky starších žáků si můžete prohlédnout níže.

SOKOL SOKOLNICE vs. TELNICE

Po delší době nás čekal náš poslední zápas s dobrým soupeřem Sokol Sokolnice.V první polovině jsme dávali docela hodně gólů a první poločas skončil (10:16).Začal druhý poločas a Langoš dal krásné tři góly.Samozřejmě,že náš gólman zachránil několik střel.A v půlce poločasu začalo trochu pršet.Posledních pár minut a byl konec utkání.A skončil se skórem 20:32.Tento zápas komentoval gólman Miroslav Esterka alias ''Esteráč''.

Zápis

HK IVANČICE vs. TELNICE

Po delší době nás čekal zápas se silnějším soupeřem HK Ivančice.V první polovině jsme dávali hrozně málo gólů,ale těch neproměněných šancí,bylo ještě víc,než těch našich gólů.Ivančice jsme nedokázali ubránit,protože ty jejich signály,byly tak dobře promyšlené a dobře připravené,že jsme nevěděli co máme dělat dřív.Ve druhé polovině nám šla obrana líp a proměněných šancí bylo víc,ale na Ivančice to pořád nestačilo.Obrana byla o něco lepší,ale jejich střely z dálky,jsme nedokázali ubránit.Nakonec jsme podlehli Ivančicím 39:25,popisuje okamžiky předposledního zápasu sezony Petr Lengál řečený ''Langoš''.

Zápis

JULIÁNOV vs. TELNICE

Se skoro úplnou sestavou a pár posilama z mladších žáků jsme nastoupili v takřka tropickém vedru a sluncem,které pálilo naše oči na plac,který vřel jako texasská silnice.

Už od začátku zápasu bylo jasné,že tohle vítězství bude naše a i s pár,jak fyzickými,tak i psychickými problémy se tak stalo.

Naše obrana nebyla špatná,o tom také svědčí,že hlavní střelec Juliánova si střelil jenom osm fíků.

Nakonec naše tvrdá těla překonala nepřízeň počasí a podmínek a zvítězila pěkným výsledkem 32:25.

A tak to líčím já,autor tohoto zápisu ''Adamíra''(Petr Adámek)

Zápis

KP BRNO vs. TELNICE

Po dlouhé sérii domácích zápasů jsme se utkali venku na hřišti KP Brno.

Nastoupili jsme v plné sestavě,dokonce i s dlouhodobě zraněným kukličem.Začátek zápasu patřil nám a bylo to už 6:1 a najednou jsme začali ztrácet míče a dělat moc technických chyb a bylo srovnáno.Poté jsme opět odskočili o 2 branky a tenhle rozdíl jsme udržovali po celý zápas.

Náš výkon nepatřil k těm lepším,ale i přesto jsme vybojovali cenné vítězství 35:32(15:13),líčí dramatické okamžiky s očima navrch hlavy opora a pivot týmu Hrozek Libor řečený ''Boban''.

Zápis

TELNICE vs V.MEZIŘÍČÍ

Náš první zápas venku po několika zápasech v bublifuk aréně byl s Velkým Meziříčím.V prvním poločase se nám moc nedařilo,neproměňovali jsme vyložené šance a měli jsme moc technických chyb,proto poločas 9:15.

V druhém poločase jsme se dali trochu dohromady a začali jsme stahovat náskok soupeře.Na konci zápasu jsme dorovnali,ale v posledních 10. vteřinách v rychlém protiútoku střelili hosté rozhodující branku a tak vyhráli 25:26.

Přesto si myslím,že se nám druhý poločas povedl a věřím,že další zápasy vyhrajeme,říká ''Seňor''alias Michal Sobotka a autor (pozn.redakce).

Zápis

D.CEREKEV 24.4.

Soupeř byl na tom podobně jako my,měl jednoho ml.žáka na střídání.A protože Ondra Veselý na vše sám nestačil(15branek)poločas byl 14:10 pro nás.Ve druhém dějství jsme měli více sil my a to bylo v ''bublifuk aréňe'' 33stupňů, skore zápasu skončilo 32:21 pro nás.Za zmínku stojí bobanových dvanáct branek a v 23minutě ''plato kofol''za třicátý,ale všichni mají  malé a lehce smazatelné +.

Zápis

TATRAN BOHUNICE 22.4.

Na podzim jsme na Tatranu uhráli remízu(32:32) a byla to divočina.

V první půlce jsme se přetahovali o vedení a o poločase vedem 15:13.Bohužel v druhém dějství si vybíráme slabou chvilku a od dvanácté do osmnácté minuty nemůžeme trefit branku a soupeř odskakuje o pět branek.Zápas končí naší prohrou 30:36.Pozitivní je,že ze sedmi hráčů je šest mezi střelci a v pátek bude PLATO KOFOL!!,protože ''mikina''(Honza Purket) hrál poprvé za starší žáky a hned se trefil a (3x!).

Zápis

ÚJEZD u BRNA 15.4.

Další ze zápasů v domácí bublifuk aréně a opět vítězně.Začátek zápasu byl z naší strany nervózní a v sedmé minutě prohráváme 3:4,ale pak šňůrou pěti branek otáčíme na 8:4 a tento rozdíl udržujem až do poločasu 15:11.V druhé půlce zápasu,už jsme lepším týmem a dáme osmnáct branek na devět soupeřových a konečný stav 33:20.Při neúčasti kukliča(do konce sezony out)musíme zapracovat na obraně,která moc nefungovala.A velké dík patří všem za neskutečnou kulisu při našich zápasech,děcká díkesyes.

Zápis

SK KUŘIM 1.4.

První zápas před domácím publikem vyšel na jedničku.Od první minuty jsme byli lepším týmem.V desáté minutě vedem 10:3 a poločas 18:7 pro nás.Z osmi hráčů se sedm zapsalo mezi střelce a jedna z několika pěkných akcí byl ''písek'' z pravé strany,protože Langoš je levák a udělal to náramně.Při absenci Kukliča,kterého sklátil záhadný momomorybundus(prostě hodil bobek na školu)jsme si vypomohli borcama z ml.žáků a jak Urban tak i Strakatý nezklamali a v neposlední řadě Pavel ''malejseňor''Sobotka r.00 dal svůj první gól za st.žáky a to mě připomíná,že ''velkejseňor'' Michal dal třicátej a borci a tady bacha to je plato velkých KOFOL!!Splatnost v úterý na trenálu a třeba bude ........,nazdar.

Zápis

 

N.Veselí 25.3.

První kolo jarních odvet,jsme zahájili na Vysočině.Do patnácté minuty prvního poločasu se držíme na dostřel,12:9 z pohledu domácích.Blíž jsme se nedostali.Poločas skončil 21:15 a hrála se rychlá házená.Bohužel s jedním tajtrlíkem na střídaní to kluci dlouho nevydrželi a v druhém poločasu ve čtvrté minutě nás šňůrou sedmi branek zlomili.Zápas skončil 43:24 a pozitivní je,že si vypracujem množství gólových šancí,ale třeba boban rozštípal branky a seňor mu pomáhal a roztrhal síť okolo trosek.

Zápis

Turnaj starších žáků v Telnici

Další ze série házenkářských turnajů v telnické hale uspořádali 3.března starší žáci(pro orientaci kluci do 15let). Troufnu si říct, že co se týče kvality i jmen soupeřů patřil tento turnaj k velmi prestižním akcím a také přilákal do naší „nafukovačky“ solidní diváckou návštěvu. Posuďte sami: KP Brno, HK Ivančice, Sokol Ostrava, Dukla Praha, to jsou přeci významné body na házenkářské mapě ČR. Naši hráči zahájili turnaj s Brnem a po tom co soupeř celý zápas jen dotahoval zvítězili nakonec jen o 1 branku. Po tom co se představila Ostrava v souboji s Ivančicemi, následoval další zápas domácích, kteří opět po nadšeném výkonu, porazili pražskou Duklu(prahácí ročník 99 a hráli bez respektu a s nadšením,klobouk dolů).Po poledni se začala hala znovu plnit, aby mohla sledovat třetí utkání Telnice, soupeřem byli Ivančice, které si na podzim v lize odvezli z Telnice vítězství. Tentokrát, ale pouze přihlíželi smršti, kterou na ně spustil domácí celek. Výsledek po 40 minutách hry vyzněl jednoznačně v náš prospěch a kluci se tak mohli připravovat na nečekaný vrchol turnaje – souboj o první místo s Ostravou. Ve skvělém zápase si oba týmy sáhly na dno sil. Domácí odehráli bezchybný první poločas a i v druhé půli přes křečovitou snahu hostí udrželi dvoubrankové vedení až do závěrečného hvizdu po němž mohli slavit nečekané, ale zasloužené vítězství v celém turnaji.

Házená je kolektivní sport a úspěch i neúspěch je vždy výsledkem celého týmu, ale spíše jen pro zajímavost zmiňme, že v hlasování trenérů všech mužstev byl vybrán jako nejlepší brankář turnaje Mirek Esterka(Telnice) a jako nejlepší hráč Zdenek Kukla(Telnice). Pouze o 1 gól unikla cena pro nejlepšího střelce Michalu Sobotkovi z Telnice.

Sestava+branky:Esterka,Urban,Sobotka P. 1,Strakatý 1,Kukla 31,Adámek 11,Diviš 9,Lengál 3,Hrozek 15,

                             Micheller 5,Sobotka M. 32!Borci dík za sportovní a lidskou reprezentaci oddílu.

P.S.Velké dík maminám za ''nakóknutí do tróby''yes Michellerová,Adámková,Sobotková,Kuklová.

autor:rádyjo

editor:starej kuklič       

 • 4.2.-5.2. Sokol Cup Nové Veselí

 • Kvalitně obsazený turnaj ve Veselí byl naším prvním v zimní přípravě.Deset družstev ve dvou skupinách po pěti a každý s každým a dále zápas o konečné umístění.Hrací doba 2x15min.

  První zápas TEL-V.MEZ 12:20 (8:7) první poločas ještě šel,ale v druhém jsme nezachytili nástup soupeře a po zásluze prohráli.

  TEL-STRAKONICE 24:20 (13:9) krásné utkání,kdy jsme si udělali čtyř brankové vedení již na začátku a soupeř i když nebyl kompletní a svou sílu měl(konečné 3.místo) nás zřejmě lehce podcenil.Vynikající kolektivní výkon podpořený Mírem v brance.

  TEL-DUKLA 4  13:13 (4:6)  od začátku utkání prohráváme a vypracujem si velké množství šancí,které zahazujem .Remíza je nakonec spravedlivá,navíc už nám chyběly sily .

  TEL-ŠKP BRATISLAVA  10:20 (4:7) zápas s vítězem turnaje byl od začátku v režii soupeře.

  V základní skupině jsme se třemi body na čtvrtém místě a poslední utkání hrajeme se čtvrtým ze skupiny ´´A´´ o celkově 7-8 místo.

  TEL-OSTRAVA 20:17 (6:12) neskutečný zápas,chachaři na nás nastoupili a my se nestačili divit(a to šak víme gdo...chtěl před zápasem kupčit s pytli uhla) a poločas prohráváme o šest branek!A druhý poločas byl mazec,dovolím si tvrdit,že zápas jsme zlomili ''pískem'' v přesilovce a nacvičenou kombinací,kterou parádně zakončil míchačka,kuklič dvakrát v trháku a je to o dva a my jak by řekl langoš měli lajnu.

  Sestava:Esterka,Hrozek,Sobotka M.,Adámek,Diviš,Lengál,Micheller,Kukla,Strakatý,Sobotka P. A borci děkujem a dík též formanům a mamkám za proviant.                       

   

 

 • 19.11. Dolní Cerekev

 • Z důvodu velké marodky a časové tísně(žák.liga)zápas jsme neodehráli.

 •  

 • 12.11. Bohunice

 • Sobotní zápas jsme odehráli bez dvou rekreantů a na lavičce se Strakáčem a Purketem(borci dík).

 • Za celý zápas byli domácí jen jednou ve vedení 3:2,jinak jsme vedli až o šest branek.Poločas  vyhráváme 17:13,kdy jsme domácí překvapili naší hrou a v domácí šatně bylo peklo.Druhá půle do desáté minuty z naší strany hraná na hranici našich možností,soupeř přitlačil a začal nás přehrávat.Ke zvýšení tlaku také pomohlo vyloučení našeho hráče a náskok se začal rychle zmenšovat.Když domácí minutu před koncem vyrovnali na 32:32,čekala nás ještě hodně dlouhá a těžká práce tento stav udržet.

 • Kluci si chodili chytře pro fauly a čekali na správný okamžik,aby rozhodli,jenže místo zakončení přišla naše chyba a domácí se rychle pustili do útoku.Seňor se zvukem sirény takticky fauloval,byl vyloučen a my jsme museli přečkat poslední střelu z 9m.Míra chytil a my  mohli začít slavit bod,který byl víc než zasloužený.

 • Tento zápas byl parádně odmakanej celým týmem a my Vám borci děkujem.

 •  tady

 •  

 • 10.11. JULIÁNOV

 • Po celý zápas jsme byli herně lepší a po poločase 20:9,jsme zápas dohráli v poklidu 38:22.Opět se ukázalo,že 7m hody pro nás nejsou výhodou,proměněné 3 ze 7.

 • tady
 •  30.10. Sokol Újezd

 • Vyhráli jsme 44:11 a poločas 21:5 a další komentář je zbytečný.

 • Tož tak tož zdar,HAU!

 • tady

 •  

 • Telnice-Dukla Praha

 • Přátelské utkání k slavnostnímu otevření bublifuk arény.A bylo dvacet stupňů a plná bublina a kluci hráli a výsledek 17:22 a snad si to všichni užili tak jako my.A naši Prahácí snad jeli domů plni dojmů(a namátkou třeba: co má kůň v hubě,kde spí kuna,co je to úvratí a v neposlední řadě: jak se jezdí pro brambory).Díky všem za sportovní a kulturní zážitek.

 •  23.10.  Sokol Nové Veselí

 • Poprvé v Telnické nafukovačce(prozatím promrzlé) se představili starší žáci proti asi nejčastějšímu soupeři z Nového Veselí. Už pohled na postavy většiny hráčů při rozcvičce dával i nezaujatému divákovi jasné indicie o tom jak bude asi zápas probíhat. Naši hráči se snažili o jim vlastní hru postavenou na dobrém pohybu v obraně i v útoku. Na obou stranách byla ale fizická převaha soupeře příliš velká na to, abychom dokázali déle držet krok. Mimo to jsme se potýkali především v prostoru křídel se špatnou a málo účinou střelbou. Novoveselská pevná obrana nutila v průběhu zápasu naše kluky k nepřipravené střelbě a hosté nás pak snadno rozebírali v dobře secvičeném rychlém protiútoku. Výsledek 21:35 odpovídá průběhu zápasu za který se naši nemusí stydět - předvedli bojovný výkon po celých 50 minut hry, soupeř byl zkrátka lepší a hlavně vyšší a silnější.    

 • zápis je tady

 • 9.10. SK Kuřim

 • V pátém kole jsme zavítali do kuřimské bubliny a protože Petik si plnil manažerské povinosti(má přísnou manželku a musel a mě se prostě nechtělo) tímto děkujem trenérům mladších žáků za příkladné a systematické a sympatické vedení při zápase.

 • A k zápasu jen,že poločas byl 16:9 pro nás a celý zápas 31:19.Prohrávali jsme jen jednou a to ve třetí minutě tři jedna.V osmé už vedem sedm ku třem a trádá.

 • Tož tak tož zdar,HAU!

 • tady

 • 28.9. SOKOLNICE

 • Na sváteční den bylo vloženo sousedské derby Telnice vs. Sokolnice.Soupeř přijel na zápas jen se dvěma ročníkově staršíma žákama,zbytek byli mladší žáci,kteří už měli v nohách předchozí zápas s mlžama.

 • Zápas byl od začátku jasně v naší režii a jen se čekalo jaký bude konečný výsledek.Derby nakonec skončilo výsledkem 39:10(20:6)

 • howk

 • tady

 • 24.9.HK IVANČICE

 • Třetí zápas v nové sezoně a třetí prohra,tentokrát s Ivančicemi 25:27(15:15).Pěkný a dramatický zápas,až do konce.Zkušenější soupeř využil každou naši chybu k rychlým protiútokům ,které zakončil až na pár vyjímek gólem a to nakonec rozhodlo.V zápase nás držel parádní výkon Mirka v brance  a Bobanátora na pivotu,i přes prohru se kluci nemusejí za svůj výkon stydět.

 • howk

 • tady

 

 

 • 18.9. V.Meziříčí

 • k dalšímu zápasu jsme cestovali do V.Meziříčí.Do 18min první půle jsme se střídali s domácími ve vedení,potom nám soupeř odskočil a půlku jsme prohráli 16:19.Do druhé části zápasu jsme vstoupili aktivně a odměnou nám bylo srovnání na 21:21.Od této  chvíle kluci několikrát dotáhli 2-3 brankoví náskok domácích,tady jsme začali doufat,že bychom se nemuseli vracet s prázdnou.Rozhodující náskok domácích se zrodil v posledních pěti minutách,kdy už nám scházeli síly bránit fyzicky silnějšího soupeře.I přes prohru 28:32 jsme odehráli dobrý zápas

 • howk

 • tady 

 • 11,9, KP BRNO

 •  
 •  
 • První zápas nové sezony doma proti KP Brno za slunečného počasí a s velkou podporou fanoušků.Zápas sice skončil prohrou 19:26(poločas 7:10),ale za předvedený výkon se kluci nemusí stydět.Bojovali a deset sedmiček je toho důkazem,jen je škoda,že jsme proměnili jen polovinu.Celý tým a hlavně Míra v brance si zaslouží za předvedenou hru naše poděkování  a také fanoušci za podporu během zápasu(děcká díkesyes)

 • P.S. od letošní sezony hodnocení tvoří a duchovním otcem je  Peti H.Richter(pozn.redakce)
 •  
 • tady
 •  
 •  

 •  

 •  

 • 26.-28.8. NOVÉ VESELÍ

 • V tomto víkendu jsme se zúčastnili již 4.ročníku turnaje Rozhodni se sám,v kategorii starší žáci.Byli jsme rozděleni do tří skupin po čtyřech.Naši soupeři v grupě ,,B,,:Velké Meziříčí,ŠKP Bratislava,,A" a polská Legnice.O dalších soupeřích rozhodne umístění ve skupině.Skončili jsme poslední a v  nadstavbové skupině o celkové 10-12 místo byli naši soupeři České Budějovice a ŠKP Bratislava,,B".

 • Telnice-V.Meziříčí  18:22(9:11),Hrozek 2,Král 3,Sobotka 3,Adámek 1,Diviš 2,Lengál 1,Micheller 3,Kukla 3.

 • Telnice-ŠKP,,A"    14:29(5:15),Hrozek 5,Sobotka 3,Adámek 4,Diviš 2.

 • Telnice-Legnica     12:25(3:12),Hrozek 1,Král 1,Sobotka 3,Adámek 1,Diviš 3,Lengál 1,Micheller 2.

 • V těchto zápasech pro nás byl hratelný soupeř V.Meziříčí,oba zbývající byly nad naše síly.V rychlosti,zpracování míče,důrazu v obraně a v útoku 1:1.Po odehrání skupin byl večer vyhlášen All Star team a měli jsme dvě želízka v ohní(no spíš želízko a železo) a to ADAMA DIVIŠE a LIBORA HROZKA.Bohužel MIRKA ESTERKU postihla náhlá žaludeční slabost a tak se v týmu hvězd neobjevil.

 • V zápasech o umístění,z nás najednou všechno spadlo a začali jsme hrát .I když jsme jednou prohráli a jednou vyhráli  a skončili tak jedenáctí,oba zápasy jsme si fakt užili(dokonce Petik mou rezignaci roztrhal a svou snědl).

 • Telnice-Č.Budějovice 19:24(8:14),Hrozek 3,Král 4,Sobotka 2,Adámek 3,Diviš 3,Kukla 3,Nováček 1.

 • Telnice-ŠKP,,B"          26:17(9:9),Hrozek 4,Král 2,Sobotka 2,Adámek 3,Diviš 4,Micheller 2,Kukla 9.
 •  
 • A když to sečtu a podtrhnu,máme skóre 89:117,hrálo devět statečných a jeden hrdina(Míro díkes) a to dva nejmladší (kuklič a ducháček) hráli přednostně za ml.žáky.
 • Sestava:Hrozek 15,Král 10,Sobotka 13,Adámek 12,Diviš 14,Lengál 2,Micheller 7,Kukla 15,Nováček 1 a Esterka br.
 • aaaaa to je tak všechno,Tož tak tož zdar,HAU!

SEZONA 2010/2011

Družstvo starších žáků Telnice hrálo v sezoně 2010/2011 v sestavě: Střihavka, Esterka, Knol, Jochman, Konečný, Formánek, Hrozek, Král, Sobotka, Vinter, Hoško. Z mladších žáků pravidelně, nebo nepravidelně nastupovali za starší Adámek, Kukla, Micheller, Slezák, Lengál, Purket, Diviš. V soutěži (jihomoravská liga st.žáků) obsadilo družstvo 4.místo za KP Brno, Bohunicemi a Novým Veselím. Tým se během podzimní části kvalifikoval do celostátní žákovské ligy v níž po výborných výkonech postoupil do 3.kola a obsadil tak skvělé 13.-16. místo v ČR. Z dalších úspěchů stojí rozhodně za zmínku 2.místo na turnaji ve Strakonicích a vítěství na jihočeském poháru v Třeboni. Podrobně popsané výsledky i tabulku si můžete prohlédnout níže. Za pozornost stojí i účast našich hráčů Ivoše Knola a Tomáše Jochmana na olympijských hrách dětí a mládeže, kde reprezentovali jihomoravský kraj, oba tito hráči byli také vybráni do celostátního kepmu v Nymburce.

 Tabulka

    Z V R P skóre B
1 Bohunice 24 22 1 1 1005 : 539 45
2 N. Veselí 23 21 1 1 812 : 371 43
3 HK KP Brno 24 21 0 3 841 : 397 42
4 Telnice 23 16 0 7 721 : 567 32
5 V. Meziříčí 23 14 0 9 577 : 664 28
6 Nové Bránice 24 12 0 12 611 : 578 24
7 Ivančice 23 12 0 11 654 : 639 24
8 D. Cerekev 23 11 1 11 617 : 658 23
9 SHC Maloměřice 22 6 1 15 490 : 664 13
10 Újezd u Brna 23 5 0 18 541 : 767 10
11 Juliánov 24 4 0 20 381 : 696 8
12 SK Kuřim 24 3 0 21 412 : 663 6
13 Sokolnice 24 3 0 21 391 : 850 6

 

10. - 12.6. POLANKA CUP 2011

Jako rozloučení s náročnou a dlouhou sezonou jsme zvolili společně s mladšími žáky účast na prestižním a kvalitně připraveném turnaji Polanka Cup na severní moravě. Čekalo tam na nás 6 utkání z nichž se nám podařilo tři vyhrát. V dalších utkáních jsme nestačili na dobře připravená družstva Vsetína, slovenského Pezinku a domácí Polanky. Konečné 5. místo z jedenácti účatníků je zřejmě maximem oslabeného týmu s nímž se dnes loučil Tomáš Jochman přestupující v létě do Baníku Karviná. Přejeme mu hodně úspěchů v novém klubu, kde jsou vždy jen ty nejvyšší ambice a věříme, že se s hromadou zkušeností jednou vrátí do Telnice jako opora do družstva mužů.

9.6. SOKOL TELNICE - SOKOL BRNO JULIÁNOV 40:25

Poslední utkání jihomoravské ligy obstaralo střetnutí s celkem z Juliánova a naši v něm obhajovali vysoké vítěství z podzimního střetnutí v Brně. Ani tentokrát nestačil soupeř koncetrovanému výkonu našich hráčů, kteří do poločasu vedli o 12 branek a prakticky tak rozhodli o vítěství už v první půli. V konečné tabulce nám tak bude patřit stejně jako po podzimní části čtvrtá příčka za Novým Veselím, KP Brno a vítěznými Bohunicemi.  

29.5. SOKOL TELNICE - SOKOL SOKOLNICE 39:10

Soupeř ze Sokolnic přijel ve výrazně oslabené sestavě, kterou tvořili prakticky jen mladší žáci. Naši hráči nenechali nic náhodě a po čtvrthodině hry vedli o deset gólů. Ani v druhém poločase výrazně menší a méně zkušený soupeř neohrozil naše bezpečné vedení. Zápas nemá význam více hodnotit, hráči soupeře, kteří se představili v Telnici, jsou teprve na začátku svého působení v žákovských kategoriích.

24.5. SOKOL ÚJEZD U BRNA - SOKOL TELNICE 24:36

Vždy velmi ostře sledované derby mezi Újezdem a Telnicí mělo tentokrát jasného favorita v našem týmu. Úvodní minuty přinesli díky našemu nevýraznému projevu vyrovanou házenou a i skore bylo dlouho otevřené. Ani do konce první půle se nám nepodařilo odskočit na výraznější rozdíl a hubené přestávkové vedení 12:15 mělo za následek velkou bouři v naší šatně. Do druhé půle jsme vstoupili o něco disciplinovaněji a i díky širšímu kádru jsme postupně ovládli hru. Několik minut před koncem jsme už vedli o deset branek a hráči mohli přidat i nějakou tu parádu pro fanoušky z Telnice, kteří v Újezdě vytvořili na tamní poměry velmi bouřlivou atmosféru.

21.5. SOKOL TELNICE - HK KP BRNO 19:32

Po třech týdnech jsme se představili domácím divákům proti silnému soupeři z Králova Pole. Hosté přijeli v roli favorita v sestavě i s aktuálně nejlepším střelcem soutěže Kučerou. My jsme opět doslova skládali sestavu v níž chybělo pro nemoci a zranění několik hráčů. V horkém počasí jsme nemohli využít ani mladších žáků, kteří byli hodně unaveni a pobití po vlastním vítězném zápase. Vstup do utkání se nám vydařil a celá první půle byla poměrně vyrovnaná s výsledkem 10:14 pro soupeře. V druhé půli ale jako by nám zvlhl střelecký prach a aktivní brňané nás také zásluhou několika trháků přehráli jednoznačným výsledkem 19:32. Stejně jako den předtím byli tahouny družstva nejstarší hráči Knol a Jochman.

20.5. SOKOL NOVÉ VESELÍ - SOKOL TELNICE 26:20

Po delší době naše kluky čekal zápas se silnějším soupeřem - s nám dobře známým celkem Nového Veselí, což byl nejen v letošní sezoně náš snad nejčastější soupeř. Do utkání jsme i přes vynucené absence Vintera, Krále a Konečného vstoupili dobře a 15 minut jsme drželi překvapivé vedení nad domácím favoritem. Závěr poločasu ale patřil Veselákům, kteří do přestávky otočili na 14:11. V druhé půli nás už soupeř nepustil blíže než narozdíl dvou branek a v pohledném utkání dokráčel k zaslouženému vítěství o 6 branek. Škoda neproměných šancí a několika hloupých chyb, které nás přpravili o lepší výsledek. Objektivně mohu ale říct, že kluci zaslouží za předvedený výkon pochvalu a vzhledem k naší sestavě a síle soupeře není ani konečný výsledek žádnou katastrofou. 

8.5. SHC MALOMĚŘICE - SOKOL TELNICE 22:26

Stejně jako minilý týden, tak i tentokrát do Maloměřic jsme odjížděli zásadně oslabeni hned o pět hráčů a tak museli opět zaskočit mladší hráči Micheller, Kukla, Adámek a Slezák. Průběh utkání se podobal domácímu střetnutí s Bránicemi, drželi jsme od prvních minut vedení o několik branek a především v útočné části opět dosova řádili mladíci v našem dresu. V obrané fázy se pak brankáři Střihavkovi snažili kolektivním výkonem pomáhat všichni hráči, organizováni zkušenými Knolem a Hrozkem. Po zásluze jsme dovedli zápas k vítěství a upevnili jsme si tak čtvrté místo v tabulce jihomoravské ligy.   

1.5.  SOKOL TELNICE - SOKOL NOVÉ BRÁNICE 29:24

Na další domácí utkání proti celku z Bránic jsme vinou zranění měli k dispozici pouze jednoho brankáře a čtyři hráče do pole, ostatní ulehli do postele, nebo se posadili jen na tribunu, aby mohli po náročném prágáči léčit lehká i těžší zranění. K doplnění týmu jsme využili čtyři mladší žáky, pro které to byla dobrá příprava pro jistě náročné boje v příští sezoně, kdy budou opět bojovat o účast v žákovské lize. Hned od úvodních minut jsme měli více ze hry my a pouze krátký výpadek v koncetraci znamenal srovnání hostů na 6:6. Pak se ale znovu ujali kormidla naši borci, kteří do přestávky navýšili vedení na 13:9. I v druhé půli mohli spokojení diváci sledovat střelecký koncert mladších žáků Kukly a Adámka, které především v obrané fázy podpořil kolektivní výkon celého družstva, včetně nadšeně bojujícího Slezáka, pro něhož byl tento zápas jedním z prvních mezi staršími kluky. Pochvalu zaslouží i spolehlivě chytající Střihavka v naší brance.  

21. - 24.4. PRAGUE HANDBALL CUP 2011

Největší turnaj ve střední evropě, to je každoročně velikonoční "prágáč". Ani letos nescházeli mezi družstvy z celé Evropy házenkáři z Telnice. Starší žáci zahájili prestižní turnaj zápasem s chorvatským favoritem turnaje RŠ Karlovač(celkově 2.místo v turnaji). Po dobrém výkonu jsme po poločase drželi přijatelnou ztrátu 4 gólů, v druhé půli už se prosadil herně a hlavně fyzicky lépe připravený soupeř a my jsme zaslouženě podlehli o 12 gólů. Druhý soupeř našeho týmu byl pak jediný český soupeř z naší skupiny - Wendy Mělník. Náše družstvo ošlehané boji v žákovské lize si se středočechy pohrálo a jednoznačně, i přes prostřídání, dovedlo utkání k vítěství. Ve večerních hodinách nás pak čekal belgický HC Don Bosco Gent. Tento soupeř dokázal našemu družstvu čelit jen několik úvodních minut, pak se už projevila rychlost a zkušenost našeho týmu, který jasně zvítězil. Po prvním hracím dnu jsme tak měli na kontě dvě vítěství a dobrou šanci na postup ze skupiny. V sobotu nás pak čekal loňský vítěz Vibi IF Haandbold z Dánska. Soupeř byl lepší a po zásluze zvítězil za 30 minut o deset branek. Posledním soupeřem ve skupině MC7 byl pak německý celek TSV Neckartenzlingen s nímž jsme si to rozdali o třetí postupové místo. Naši po nejlepším výkonu na turnaji zvítězili o 16gólů a němcům nedovolili ani pomyslet na body. V nědělní tříčlené skupině z níž postupaval jen vítěz mezi 12nejlepších nás čekali týmy Polanky(CZE) a Torslanda HK(SWE). Zatímco severomoravského soupeře jsme v průměrném zápase porazili o gól, na švédy jsme po dvou neproměněných sedmičkách a hloupých vyloučeních nestačili v poměru 11:13. S turnajem jsme se tak mohli rozloučit předčasně už v neděli a dopočítat konečné umístění na 13.- 24. místě ze 76 družstev. Na závěr bych chtěl poděkovat oddílu Tatran Bohunice za zapůjčení dvou hráčů a p.Šmídovi za komfortní ubytování a stravu ve sportovním centru v Břve u Prahy, kde jsme spolu s mladším žáky našli za velmi dobrou cenu skvělé zázemí po celou dobu turnaje.  

17.4. SK KUŘIM - SOKOL TELNICE 23:28

Do nafukovací haly Kuřimi jsme odjížděli v roli jasného favorita, ovšem oslabení o Jochmana a s napůl nemocnými Konečným a Knolem. I přes to jsme však měli od začátku navrch a domácí od prvních minut jen dotahovali, dobrým výkonem zaujal tentokrát hlavně Michal Sobotka(mimojiné 7 branek). Ostatní hráči odvedli standardní výkony, které postačili na klidné pětibrankové vítěství. Soupeř nehrál zdaleka tak špatně jak by mohlo napovídat postavení v tabulce a tak se dá výsledek považovat za úspěch oslabeného družstva.

10.4. SOKOL TELNICE - SOKOL VELKÉ MEZIŘÍČÍ 36:20

Další zápas na domácí půdě přivedl na naše hřiště aktuálně 5. tým tabulky VelMez. Soupeř přijel v podstatě jen s mladšími žáky, které doplnili jen dva hráči starší. Naše družstvo bylo v kompletní sestavě, dalo se tak očekávat domácí vítěství. Soupeř s námi díky šťasným brankám držel krok jen úvodních deset minut, pak se již projevila převaha telnických. Do poločasu se stačili do sítě soupeře trefit všichni naši hráči, včetně tří mladších žáků, kteří po svém utkání oblékli i dres starších. V druhé půli již soupeři došli síli(většina hráčů soupeře hrála už druhý zápas) a jen díky tomu, že naši polevili v koncentraci si Meziříčí odvezlo porážku "jen o 16 branek". Jasně se ukázalo co v házené a v tomto věku znamená rozdíl jednoho, nebo dvou let. 

27.3. SOKOL TELNICE - TATRAN BOHUNICE 33:46

Poprvé po úspěšné turnajové zimě se představilo družstvo starších žáků na domácím hřišti, kde se sešla už na mladší žáky velmi pěkná návštěva, kterou by mohlo závidět i leckteré seniorské mužstvo. Našim starším žákům se postavil aktuálně vedoucí celek tabulky Bohunický Tatran. Telničtí kluci nevstoupili do zápasu špatně a dlouho drželi naději na body. Zlom nastal při našich, někdy hodně hloupých vyloučeních. Dobře hrající hosté dokázali přesilovky využít k odskočení ve skore, které se jim podařilo navýšit až na poločasových 13:21. Do druhé půle jsme vstoupili v nejsilnější sestavě, tak abychom se pokusili se zápasem ještě něco udělat. Po pár minutách bylo ale jasné, že Bohunice takto rozehraný zápas nepustí a tak jsme prostřídali sestavu a na hřišti nechali "obouchat" i mladší kluky na postu spojek, kde zpravidla nedostávají tolik příležitostí.   

19.3. HK IVANČICE - SOKOL TELNICE 38:33

K prvnímu zápasu jarní části jsme odjížděli do haly tradičního soupeře z Ivančic. Naše družstvo se tentokrát(snad poprvé za sezonu) sešlo ve značně improvizované sestavě v níž absentovali Král, Sobotka, Koněčný a se sebezapřením s horečkou nastupoval Viktor Střihavka. Vzhledem k náročnému předchozímu zápasu mladších žáků nám byl schopen vypomoct jen Radek Micheller a tak na naší střídačce zbyl pouze náhradní brankář. Po solidním úvodu domácí přebrali otěže zápasu a po poločase 22:16 jsme mohli jen těžko hledat odpověď. V druhé půli se nám nedařilo hlavně v obrané činnosti a výsledkem tak bylo obdržených 38 gólů. V útoku se dobře disponovaným Knolovi a Jochmanovi nejvíce snažil pomáhat opět dobře hrající Hrozek a dokud měl alespoň zbytek sil tak i Micheller.

12.2. - 3.KOLO ŽÁKOVSKÉ LIGY

Ke třetímu kolu žákovské ligy jsme odjížděli s myšlenkami na postup do karvinské haly stars, kde nám krom domácího baníku byli soupeřem háči Zruče nad Sázavou a nám dobře známých Strakonic. V pro nás úvodním zápase jsme pokazili slušně rozehranou bitvu se Zručí a při pohledu na suverení Karvinou jsme museli vše vsadit na zápas se Strakonicemi. Tohoto soupeře se nám letos podařilo porazit v Třeboni i v jejich domácím prostředí v prosinci. Tentokrát prokázali více kvality jihočeši a náš tým odešel po porážce 20:26 se sklopenými hlavami. Závěrečný zápas v žákovské lize proti Karviné si pak už mohli zahrát i mladší kluci, kteří obvykle nedostávají tolik prostoru. I přes snahu jsme na tohoto soupeře nemohli stačit a horníci nám na cestu naložili pořádný výprask. Na výsledcích zápasů se Zručí i Strakonicemi se jistě projevila absence Sobotky a špatný zdravotní stav Jochmana s Konečným, kteří nemohli podat optimální výkon. Po třech kolech se loučíme s touto prestižní soutěží v níž jsme obsadili dělené 13.-16. místo. Během tří hracích dnů jsme v Novém Veselí, v Jíčíně a v Karviné odehráli 12 zápasů, vyřadili jsme mužstva Dvůr Králové nad Labem a Jíčín. Z jižní moravy se dál než telničtí kluci dostali pouze hráči KP Brno a po administrativním rozhodnutí také Nové Veselí. 

22.1. - 2.KOLO ŽÁKOVSKÉ LIGY

Ve druhém kole házenkářské žákovské ligy bylo zbylých 20 celků rozděleno do čtyř pětičlenných skupin. Stejně jako v kole prvním se se soutěží měl rozloučit nejslabší účastník každé skupiny. Do skupiny G byl krom Telnice zařazen pořádající HBC Jíčín, HC Zlín, nám dobře známé družstvo KP Brno a favorizované Gumárny Zubří. Turnaj pro nás začínal před desátou hodinou právě zápasem se Zubřím. Po poločase 16:12 pro soupeře jsme se ještě na začátku druhé půle pokusili o zvrat, ale zkušený soupeř překvapení nepřipustil a pohledný zápas dovedl ve vysokém tempu k vítězství 28:22. Druhým utkáním bylo jihomoravské derby s „kénikem“. Stejně jako v jihomoravské lize byl soupeř lepší a po zásluze vyhrál 27:20. Po hodinové pauze nás pak čekal vyrovnaný tým Zlína. Utkání jsme měli deset minut před koncem dobře rozehrané, když jsme vedli 13:10. Houževnatí ševci se ale vzchopili a rychle zvrátili vedení na svoji stranu. My jsme byli nakonec rádi za trefu pět sekund před koncem, díky které se dělili body za remízu 16:16. Právě díky tomuto bodu jsme šli do rozhodujícího zápasu proti domácím s vědomím, že pokud neprohrajeme bude postup náš. Domácí Jičín vstoupil do posledního zápasu mnohem lépe a po deseti minutách vedl 7:3, do poločasu jsme vyrovnali hru a udrželi čtyřbrankovou ztrátu. Během přestávky jsme posbírali zbytky sil a šli do posledních osmnácti minut. Hned na začátku druhého poločasu bylo v hale vidět více než cokoli jiného absolutní vyčerpání klíčových hráčů Jičína, kteří doslova únavou padali na lopatky. To byl signál pro naše kluky, kteří po náročném celodenním programu dokázali zrychlit hru a pět minut před koncem otočili na 19:18. V nervy drásající koncovce se podařilo domácím dvakrát vyrovnat a vytvořit si i další šance. Díky takticky dobře zvládnuté poslední minutě jsme to ale byli my, kdo se radoval z remízy 20:20 a fantastického postupu do třetího kola žákovské ligy, kde se v polovině února potká 16-ti členná elita české házené.

prohlédněte si podrobné statistiky z turnaje

 

9.1. - JIHOČESKÝ POHÁR TŘEBOŇ

Po letos hodně krátké zimní přestávce jsme se sešli hned 4.ledna k prvnímu tréninku, abychom se začali důsledně připravovat na 2.kolo žákovské ligy s jednoznačným cílem- postupem do třetího kola. Jako součást přípravy jsme zvolili účast na prestižním Jihočeském poháru v Třeboni.

V sobotu ráno se do aut seskládalo všech deset nominovaných hráčů i s realizačním týmem a vyrazili jsme na dlouhou cestu na jih Čech. Do Třeboně jsme bez problémů dorazili před desátou hodinou a měli jsme tak více než hodinu do prvního zápasu, kde nás čekal nezvyklý úvod turnaje - dorostenecký tým děvčat z Jindřichova Hradce. Hned od začátku utkání byl patrný rozdíl mezi pojetím házené u holek a u kluků. I přesto že o něco starší soupeřky hráli s nadšením, nemohli stačit na sílu, agresivitu a rychlost našeho celku, který vyhrál v tréninkovém tempu doslova o třídu. V druhém zápase nás čekal o poznání těžší soupeř – Strakonice B ( to B bylo čistě rozlišovací, Strakoničtí přivezli jako vždy dva velmi kvalitní a vyrovnané celky). Soupeř naplno prověřil naše kvality a my jsme museli pro vítězství podat nadprůměrný výkon. První den jsme ukončili zápasem s Českými Budějovicemi. Opět po solidním výkonu patřilo vítězství zaslouženě našemu celku. Do blízké školy jsme se tak odcházeli ubytovat jako neporažený tým a s nejvyššími ambicemi. Po večeři jsme se ještě v hale zúčastnili doprovodného sportovního programu a rychle jsme zalehli na připravená lehátka nasbírat síly k nedělnímu boji o medaile. V neděli jsme posnídali v bufetu sportovní haly a počkali na jedenáctou hodinu kdy se nám postavil soupeř Strakonice A. V bojovném zápase jsme zezačátku tahali za kratší konec, ale závěrečná desetiminutovka patřila nám a díky zlepšenému výkonu všech hráčů jsme vyhráli i toto utkání. Závěrečné utkání turnaje obstaral zápas našeho favorizovaného týmu s domácí Třeboní. My jsme od začátku plnili roli favorita a i přes protočení sestavy jsme v klidu dovedli i poslední zápas turnaje k vítězství. Bez ztráty bodu jsme tedy mohli zdvihnout nad hlavu jihočeský pohár. Rád ještě zmíním, že do střelecké listiny se tak jako obvykle zapsali všichni hráči našeho družstva.

11.12. -  I.KOLO ŽÁKOVSKÉ LIGY

Žákovská liga je soutěž staršího žactva s unikátním herním systémem inspirovaným televizní soutěží „Nejslabší máte padáka“. Do dalšího kola totiž postupují všechna družstva, která se účastní kola předchozího s výjimkou těch družstev, která skončí na posledních místech. Tento celoroční seriál končí finálovým kolem - Mistrovstvím České republiky, do kterého postoupí jen těch 6 družstev, které v průběhu roku prokázaly výkonnost. Žákovská liga je jedním z nejstarších projektů a jednou z nejoblíbenějších soutěží vůbec.

Poprvé od roku 2004, od kdy se žákovská liga v České republice hraje, se do ní dokázali probojovat starší žáci Sokola Telnice. Z jižní moravy je do 24 členného prvního kola doprovodili družsva KP Brno, Bohunice a Nové Veselí. 

Našemu klubu bylo dokonce nabídnuto pořadatelství jednoho z těchto prestižních turnajů. Po přátelském jednání s Novým Veselím jsme v podstatě nemohli odmítnou jejich pro nás výhodnou nabídku na uspořádání tohoto podniku v jejich sportovní hale. Na turnaji se krom nás a domácích představili: vítěz pražského přeboru - Dukla Praha 6, druhý nejlepší tým severočeské ligy - ELP Jablonec nad Nisou, druhý nejlepší tým východních Čech - HK Dvůr Králové a třetí ze severomoravské ligy - HC Gumárny Zubří.

Turnaj jsme zahájili pro nás již tradičním zápasem, s loni třetím celkem v ČR - Novým Veselím, po solidním výkonu jsme podlehli 22:15. Po hodinové pauze nás čekala Dukla Praha, tedy družstvo které jsme dokázali porazit letos v záři v Telnici. Tentokrát ale dobře připravený soupeř sebral vítězství 20:14. Další pro nás známí soupeř Jablonec nad Nisou měl být podle předpokladů hratelným soupeřem, ve skvělém zápase ale měli více štěstí Severočeši a zvítězili 14:12. Již čtvrtý půlhodinový zápas během dne byl pro naše kluky souboj s Dvorem Králové. V bouřlivé atmosféře, kterou nám vytvářeli Novoveselští fanoušci společně s některými fandy z Telnice, kteří vážili 90km dlouhou cestu ve vánici jen aby podpořili kluky z Telnice, se hrál zápas s nasazením, které odpovídalo nejdůležitějšímu zápasu dosavadní kariéry všech hráčů. Našim se podařilo toto utkání vyhrát 18:16. To díky dalším výsledkům turnaje stačilo na páté - postupové místo. Poslední zápas se Zubřím si pak už zahráli všichni členové týmu a unavená družstva se rozešla s až příliš jasným výsledkem 28:15 v náš neprospěch. Děkuji tímto za předvedené výkony na turnaji VŠEM hráčům družstva starších žáků.

Zmíním ještě jeden úspěch našich kluků - Ivo Knol a Tomáš Jochman byli vybráni jako dva ze čtyř zástupců jižní Moravy v širším výběru ČR. O reprezentační dres budou bojovat společně se stejně starými hráči z celé republiky ve výběrovém kempu v Nymburce, rád bych dodal, že pokud by pro nemoc nebo zranění vypadl jakýkoli zástupce jižní moravy je náhradníkem opět zástupce našeho oddílu Jiří Konečný.    

 

4.-5.12. TURNAJ STRAKONICE - 2.místo

Dva týdny po skončení soutěže a týden před očekávaným prvním kolem žákovské ligy jsme rádi přijali pozvání na turnaj ve vzdálených Strakonicích. Po bezproblémové cestě vlakem a ubytování na internátu v blízkosti haly jsme se začali připravovat na vstup do turnaje. Prvním soupeřem nám byl domácí "B" výběr. Naši kluci se podle mého názoru až příliš nadřeli na vítěství o jednu branku, ale i takové body se počítají. V netradičním hracím čase v 19:30 nás čekal druhý zápas, tentokrát o poznání silnější soupeř, účastník žákovské ligy Jablonec nad Nisou. Po katastrofálním začátku se nám ještě pět minut před koncem podařilo vyrovnat, v závěru měl ale více sil soupeř vedený nejlepším střelcem turnaje a my jsme po špatném výkonu podlehli. Po nedělní vydatné snídani jsme očekávali dalšího účastníka žákovské ligy Sokol Úvaly, soupeř se sice se zpožděním, ale přeci jen dostavil. Proti nevýrazně hrajícím středočechům jsme se trápili a až Jochmanova branka ze sedmimetrového hodu po skončení hrací doby nám zajistila alespoň jeden bod(sedmičku zařídil v rychlém protiútoku Hrozek). Po hodinové pauze jsme si to v reginálním derby rozdali s oslabeným týmem Ivančic, jednoznačné vítěství našeho družstva odpovídalo hernímu projevu a okleštěné sestavě Wanglu. Pro nás posledním soupeřem na turnaji byl domácí  "A" tým, mimochodem suveréní vítěz jihočeské ligy. Naši kluci, po takřka bezchybném výkonu v maximálním tempu, za 25 minut rozdrtili ambiciozního soupeře o deset branek a poskočili právě před domácí na druhé místo. Škoda, že jsme nepředvedli takový výkon i v ostatních zápasech turnaje, pohár mohl být ještě o kousek větší a blištivější.    

20.11. VELKÉ MEZIŘÍČÍ - TELNICE 20:32

Poslední zápas podzimní čáti Jihomoravské ligy byl pro nás rozhodujícím utkáním celé sezony. Právě tady se rozhodovalo o čtvrtém místě v soutěži a následném postupu do žákovské ligy. V prvním poločase jako bychom měli svázané ruce a domácí s námi nejen drželi krok, ale dokonce se drželi ve vedení, v závěru první půle jsme se přece jen trochu zlepšili, srovnali jsme na přestávkových 12:12. Po bouřlivé přestávkové debatě vletěl do druhé půle úplně jiný tým v oranžových dresech. Zlepšená obrana a rychlý přechod do útoku brzy rozhodli o našem jasném vítěství.  

6.11. BOHUNICE - TELNICE 39:33

Na palubovku vedoucího týmu tabulky jsme jeli, vzhledem k jarním dobrým zápasům s tímto soupeřem, sebevědomě s myšlenkami na body. Začátek zápasu přinesl vyrovannou házenou, až v závěrečné desetiminutovce první půle domácí využili našich laciných chyb a odskočili na přestávkových 20:15. Do druhé půle jsme vlétli se zlepšenou obranou a během chvilky byl stav 21:19. Bohuničtí ale zabrali a znovu se odpoutali. Ještě jednou se nám podařilo snížit na 26:24, pak jsme se řadou vlastních chyb připravili o možnost bojovat o body. Vítěství tak po zásluze zůstává v Brně,  naše družstvo si to rozdá v posledním kole s Velkým Meziříčím o čtvrté místo zaručující postup do žákovské ligy.

31.10. TELNICE - ÚJEZD U BRNA 36:24

Posledním domácím zápasem v letošním roce bylo derby starších žáků s Újezdem. Už před zápasem jsme věděli, že klíčem k úspěchu bude ubránění nejlepšího střelce soutěže, dvoumetrového Dana Zourka. To se nám dařilo jen se střídavými úspěchy. Kanonýr hostí nasázel do naší sítě 15 branek. Ani to ale nepomohlo Úježďákům k úspěchu, protože stejnou porci přidal i náš Ivo Knol. Rozhodla větší vyrovnanost našeho celku, z našich se do střelecké listiny zapsalo hned osm hráčů a to proti Újezdu, kde excelujícímu Zourkovi výrazněji sekundoval pouze Válka stačilo na hladké vítěství o dvanáct branek.

28.10. TELNICE - KUŘIM 33:18

Netradičně ve čtvrtek jsme dnes přivítali dalšího soupeře ze spodní části tabulky, dosud nebodující celek SK Kuřim. Hned v úvodu se nám, i přes mnoho chyb, podařilo získat vedení 5:2, později 12:4. Do poločasu jsme i průměrným výkonem prakticky rozhodli o vítěství. Druhá půle začínala za stavu 16:6 a nám se i přes osobní obranu hostů na naše klíčové hráče dařilo navyšovat rozdíl ve skore na konečných 15 branek. V klidu jsme tedy dokráčeli k vítěství a dalším dvěma bodům. 

24.10. TELNICE - IVANČICE 31:21

Po dlouhém měsíci jsme se představili před vlastními fanoušky doma v Telnici. Před začátkem zápasu začalo slabě pršet, což mělo jistě negativní vliv na množství chyb na obou stranách hřiště. Soupeř přijel sebevědomě s myšlenkami na vítěství, naši kluci se ale nedali zastrašit a od začátku, i přes osobku na Knola, dávali na jevo, který z týmů je pánem na hřišti. Po devíti minutách hry jsme vedli bezpečným náskokem 8:2. Soupeř se v průběhu první půle otřepal ze spackaného úvodu a udržel si alespoň teoretickou šanci. Do šaten se odcházelo za stavu 16:9. V úvodu druhého poločasu se hrála vyrovnaná házená, my jsme dali šanci i mladším žákům Kuklovi s Michellerem, a když jsme v závěrečných deseti minutách ještě zabrali byla výsledkem jasná výhra o deset branek.  

17.10. KP BRNO - TELNICE 29:20

Přímý zápas o průběžné třetí místo v tabulce se odehrál v hale na kéniku. Naši kluci se těšili na zápas v němž po delší době narazí na kvalitnějšího soupeře a budou moct opravdu předvést co umí. Už v prvním poločase byla ale vidět větší vyrovnanost soupeřova celku, který si už od prvních minut budoval malý náskok. Našim se nedařilo ubránit aktivní "krpoláky", naopak v útoku jsme neproměnili spoustu dobrých příležitostí jak z křídel tak z prostoru spojek(co nepochytal dobrý brankář soupeře, to zastavila tyčka). Působili jsme hodně unaveným dojmem a soupeři jsme po zásluze podlehli. Věříme, že jsme si nevydařený zápas a všechnu sportovní smůlu vybrali v Brně a příští týden doma zvládneme všechna tři důležitá utkání, která musíme vyhrát, pokud chceme i nadále pomýšlet na účast v žákovské lize.

10.10. SOKOLNICE - TELNICE 16:35

Derby v Sokolnicích bylo pro naše družstvo dalším ze serie zápasů se soupeři z dolní poloviny tabulky. Oproti předchozímu zápasu v Juliánově jsme tentokrát začali disciplnovaně a po vydařeném úvodu byl za stavu 2:9 donucen domácí trenér vybrat oddechový čas. Saňaři sice zlepšili hlavně útočnou činnost, ale do šaten se odcházelo i tak s devítibrankovým náskokem na naší straně. V druhém poločase jsme opět vpustili do hry hráče z lavičky a nechali odpočívat starší kluky, kteří v první půli rozhodli o vítěství. Ani tito hráči se domácích nezalekli a zatížili účet soupeře několika brankami. Teprve příští zápas na půdě KP Brno prověří naplno naši připravenost na boje o horní patra tabulky. 

2.10. JULIÁNOV - TELNICE 15:29

Dalším soupeřem našeho družsva byl celek Juliánova, naši nevstoupili do zápasu dobře a podceňovaný soupeř s námi držel krok patnáct minut. V závěru první půle jsme pak zlešili obranu, za kterou přidal pár úspěšných zákroků brankář  a do poločasu jsme odskočili na bezpečný rozdíl. Hned v úvodu druhé půle jsme pak mohli vystřídat osu družsva a dohrávat s kluky kteří obvykle nedostávají tolik prostoru a většinou na nich neleží odpovědnost. Přes množství chyb a laciných branek v naší síti jsme v klidu dokráčeli k laciným dvěma bodům.

28.9. DOLNÍ CEREKEV - TELNICE 29:39

Utkání v nové hale Dolní Cerekve jsme nezačali vůbec dobře a oproti papírovým předpokladům s námi domácí drželi krok a několik minut před přestávkou vedi. Po oddechovém čase jsme dokázali stav otočit na poločasové hubené jednobrankové vedení. V druhé půli naši hráči pochopili, že to nepůjde samo začali makat a na skore to bylo znát, rychle se nám podařilo odskočit na rozdíl čtyř branek. Cerekvičtí ale cítili šanci na nečekané body a nadšeně bojovali. Až v poslední desetiminutovce jsme definitivně rozhodli o vítěství a navýšili jsme vedení na konečný rozdíl deseti branek. Vzhledem k dnešnímu výkonu si tak vysoké vítěství snad ani nezasloužíme, ale i takové body se do tabulky počítají.  

25.9. TELNICE - NOVÉ VESELÍ 27:35

K dalšímu mistrovskému utkání přijel do Telnice největší favorit  soutěže z vysočiny - Sokol Nové Veselí. Soupeř stejně jako my nepoznal dosud porážku, šlo tedy o utkání o průběžné první místo. V prvním poločase měli více ze hry hosté, do šaten se ale odcházelo za naprosto otevřeného stavu 12:14 pro Veselí. V druhé půli soupeř pokračoval v soustředěném výkonu a šel za vítěstvím. Cestu k němu jsme mu zjednodušili hloupými vyloučeními a neproměněním několika dobrých šancí. I přes porážku pochvalme kluky za bojovný výkon za který se ani přes porážku rozhodně nemusí stydět. 

19.9. TELNICE - MALOMĚŘICE 38:10

Další zápas do kterého jsme nastupovali v roli favorita jsme odehráli na domácím hřišti proti SHC Maloměřice. Soupeř přijel s omlazeným týmem a bylo patrné, že je většina jejich kluků na začátku svého působení v kategorii starších žáků. Po úvodních vyrovnaných minutách jsme odskočili soupeři a rozdíl ve skore rostl až na poločasových 20:7. V druhém poločase pak soupeř zcela odpadl, dokázal do naší sítě procedit jen tři míče a nám se i přes řadu nepřesností v rozehrávce i v zakončení podařilo nastřílet dalších 18 branek a v tréninkovém tempu dojít k lacinému vítěství. Teprve další zápasy se silnějšími celky, třeba už příští týden proti Novému Veselí, prověří připravenost našeho týmu.  

12.9. NOVÉ BRÁNICE - TELNICE 21:29

Do prvního kola letošní sezony nám los přiřkl soupeře z Nových Bránic. K utkání jsme odjížděli v roli favorita, tedy s jasným cílem - zisk prvních dvou mistrovských bodů. Vstup do zápasu nám nevyšel podle představ a prví čtvrthodinu jsme se nemohli dostat do tempa. Závěr prvního poločasu jsme zvládli na jedničku a odskočili jsme na pohodlných 8:13. V druhé půli jsme už mohli protočit sestavu, vyzkoušet nové varianty útoku i obrany a v klidu jsme dokráčeli k vítěství. Hráči předvedli standartní výkony, jaké jsme očekávali.      

27.-29.8.  ROZHODNI SE SÁM - NOVÉ VESELÍ

Již tradičně jsme se na konci prázdnin zúčastnili mezinárodního turnaje v Novém Veselí. První utkání pro naše barvy přineslo střetnutí s domácím "B" výběrem - narozdíl od zápasů s tímto soupeřem v minulé sezoně jsme byli tentokrát vyrovnaným soupeřem a po boji a několika laciných chybách jsme podlehli 17:20(poločas 10:10). Druhým soupeřem prvního dne byla Dukla Praha 6, soupeře jsme po poločase 11:7 jasně přehráli v poměru 23:14. V sobotu dopoledne nás čekal souboj o postup do semifinále s týmem Č. Budějovic , po vyrovném průběhu, kdy jsme jen několik minut před koncem drželi remízu 16:16, srazilo naše mužstvo oslabení a z něj plynoucí přesilovka soupeře, kterou protivník využil k rozhodnutí zápasu ve svůj prospěch - nakonec 17:21. Po poledni jsme vstoupili do skupiny o 5.-8. místo jasným vítěstvím 32:22 nad Duklou Praha 4.  V neděli nás čekal poslední soupeř - ŠKP Bratislava. Ve výborném zápase jsme doplatili na úzký kádr, po poločase 14:15 jsme dokázali v druhé půli otočit stav ve svůj prospěch. Závěrečné minuty pak patřili slovenskému celku, který vybojoval vítěství 24:29.

SESTAVA+BRANKY: Střihavka(br.), Esterka, Sobotka M.(5), Konečný J.(24), Strakatý P.(10), Jochman T.(17), Knol I.(44), Formánek(6), Hrozek(7) 

 
SEZONA 2009/2010

 

Starší žáci postoupili z podzimní kvalifikační skupiny A do jarního PLAY OFF z třetího místa.  

Tabulka skupiny A  - podzim 2009

 

    Z V R P skóre B
1 Ivančice 12 10 1 1 355 : 204 20
2 N. Veselí 12 9 0 3 331 : 177 18
3 Telnice 12 6 1 5 242 : 266 13
4 HK KP Brno A 12 6 1 5 267 : 290 13
5 SHC Maloměřice 12 4 1 7 254 : 302 9
6 D. Cerekev 12 4 1 7 206 : 285 8
7 Nové Bránice 12 0 1 11 110 : 241 1

V jarní části pak nasbírali 6 bodů za tři vítěství

 

Tabulka PLAY OFF - JARO 2010

 

    Z V R P skóre B
1 Ivančice 12 11 0 1 391 : 267 22
2 N. Veselí 12 10 0 2 369 : 260 20
3 HK KP Brno A 12 7 0 5 363 : 290 14
4 Bohunice 12 6 0 6 343 : 379 12
5 V. Meziříčí 12 5 0 7 356 : 299 10
6 Telnice 12 3 0 9 286 : 366 6
7 SK Kuřim 12 0 0 12 177 : 424 0
 

 

Krom soutěžních zápasů odehráli starší žáci množství zápasů na turnajích: Rozhodni se sám(N.Veselí), Brno - Handball City, Jihočeský Pohár(Třeboň), Lokomotiva cup(Č.Budějovice), další turnaj v N.Veselí, turnaj v Napajedlích a o velikonocích Miteleuropa Adria cup v chorvatském Trogiru odkud přivezli druhé místo. 

 

SESTAVA: Střihavka Viktor, Esterka Mirek, Knol Ivo, Jochman Tomáš, Konečný Jiří, Formánek Jan, Hoško Jan, Vinter Jakub, Sobotka Michal, Hrozek Libor, Orság David(H-R), Bílek Luboš(H-R), Martynink Jakub(S), Drda Josef(S), Strakatý Patrik, Florián Michal  trenér:Blaženka Vladimír, Jochman Aleš, Bím David, Slavík Tomáš, tech.ved. Konečný Jindřich

Výsledky - JARO 2010

24.6.2010 - SOKOL VELKÉ MEZIŘÍČÍ - SOKOL TELNICE 35:21

Poslední zápas této sezony byl také závěrečným utkáním družstva starších žáků ve stávajícím složení. Kluci si chtěli užít poslední zápas a na hřišti během první půle předváděli jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Drželi krok s favoritem a poločasová prohra o tři góly dávala šanci na zvrat v druhém poločase. Po přestávce jsme bohužel nedokázali navázat na dobrý výkon a lepší soupeř brzy rozhodl o jasném vítěství. V závěru jsme dali příležitost všem hráčům z lavičky, potěšili nás góly Libora Hrozka a Jakuba Vintera. Po tomto zápase přestupují do sokolnického dorostu Luboš Bílek, Kuba Martynink, Michal Florián, Patrik Strakatý a zpět do sokolnic se vrací i Pepa Drda, přejeme jim tímto mnoho sportovních úspěchů v novém klubu a těšíme se na návrat, našich kmenových hráčů, zpět do Telnice. 

13.6.2010 - SK KUŘIM - SOKOL TELNICE 19:22

Třetím utkáním ve dvou dnech bylo pro telnické hráče střetnutí s Kuřimí, tedy družstvem potácejím se na chvostu tabulky Play-off bez bodu. Naším jednoznačným cílem bylo vítěství a zisk dvou bodů. Domácí hráči nám však nechtěli dát nic zadarmo, naopak se hodlali se svými diváky rozloučit vítěstvím. Do poločasu jsme si, nutno říci po rozpačitém výkonu, vybudovali uklidňující náskok pěti gólů. Od druhého poločasu jsme si slibovali zlepšení hry a definitivní zlomení odporu domácích házenkářů. Opak se stal pravdou - neproměné šance dávali kuřimským možnost snadno skórovat z trháků a snížit náskok Telnice na dvě branky. Naštěstí jsme v závěru utkání dokázali zabrat a nedovolili jsme Kuřimi srovnat. Odvážíme tedy vydřené dva body, ovšem po velmi slabém výkonu, dost možná nejhorším během jara.    

12.6.2010 - SOKOL TELNICE - SOKOL NOVÉ VESELÍ 20:34, 30:33

Netradiční dvojzápas odehraný během jednoho odpoledne, navíc v horkém letním počasí, byl pro naše oslabené družstvo těžkou zkouškou. Soupeř z Veselí i v sestavě ne zrovna stoprocentní přijel do telnice pro čtyři body a v prvním utkání nám ukázal svoji sílu. Naši kluci nepodali špatný výkon, ale po vyrovnaných dvaceti minutách nestačili na vystupňované tempo hostí. Do druhého utkání jsme pak nastoupili pouze v šesti hráči s jediným brankářem. Únava z předchozího zápasu v rozpáleném odpoledni byla znát i na soupeři a tak se hrála pomalejší házená. Hosté tahali po celé utkání za delší konec a po červené kartě pro Jochmana, kdy jsme byli nuceti dohrávat závěr utkání v oslabení, jsme se začali znovu obávat debaklu. Zbylá šestice v sobě však našla zbytky sil a bojovným výkonem do posledního hvizdu hrála s favoritem důstojnou partii. Prohra o tři branky není ostudou.   

30.5.2010 - SOKOL TELNICE - HK IVANČICE 24:29

Favorizované Ivančice, účastník letošní žákovské ligy přijeli do Telnice s jednoznačným cílem - pro body. Začátek zápasu byl z naší strany katastrofální a hosté po dvanácti minutách vedli 2:8. Do přestávky se nám pak přeci jen podařilo utlumit převahu soupeře a do šaten jsme odcházeli za stavu 13:19. I druhá půle začala lépe pro hosty, kteří se v silném dešti dostali do vysokého vedení 15:26. Závěr utkání pak patřil našim klukům, kteří snížili propastný rozdíl na čestných pět branek. Za obě tato utkání musím zmínit výkon Jirky Konečného, který si zaslouží titul "hráč výkendu".  

29.5.2010 - TATRAN BOHUNICE - SOKOL TELNICE 30:29

V Bohunicích jsme chtěli navázat na dobrý výkon doma, kde jsme tohoto soupeře porazili o dvě branky. Domácí si naopak po dobrých výsledcích z minulých kol nepřipouštěli možnost prohry s naším družstvem. Od začátku zápasu to byli právě hráči tatranu, kdo tahal za delší konec a také po zásluze vedli v některých okamžicích i o šest branek. V druhé půli se telničtí nadechli k velkému náporu a po výkonu na hranici možností dokázali srovnat. V nervydrásající koncovce jsme sahali po vítěství, bohužel jsme se nevyvarovali někoika chyb a soupeř šťastnou trefou tři vteřiny před koncem rozhodl o vítěství.   

16.5.2010 - SOKOL TELNICE - HK KP BRNO 16:30

Za chladného počasí a v mírném dešti jsme chtěli zaskočit soupeře - favorizovyný kénik. Bohužel se nám nepodařilo využít nám dobře známých podmínek ve svůj prospěch. Brňané, kteří narozdíl od našich kluků neznají házenou na takovém terénu, se rychle přizpůsobili nové situaci a zápas jasně ovládli. Podařilo se jim využít výškové i technické převahy a po zásluze zvítězili.   

9.5.2010 - SOKOL TELNICE - SOKOL VELKÉ MEZIŘÍČÍ 20:32

Proti favorizovanému soupeři jsme se chtěli v domácím prostředí předvést v dobrém světle a navázat na dosavadní dvě úspěšná vystoupení v Telnici. Soupeř působil zakřiknutým dojmem a naše družstvo mělo od začátku více ze hry, bohužel se nám nedařila střelba a nedokázali jsme proto odskočit. Hostům se pak vydařily poslední dvě minuty první půle, když otočili z 13:12 na přestávkových 13:15. Druhý poločas se pak nesl v úplně jiném duchu. Hráči Meziříčí zlepšili pohyb a aktivitou v útoku nám dělali velké problémy, naopak v našem útoku zůstal po vyloučení Jochmana jediný nebezpečný hráč Ivo Knol, ostatní kteří mu v první půli zdatně sekundovali naprosto vypadli z role.  

1.5.2010 - HK IVANČICE - SOKOL TELNICE 36:21

Utkání na horké půdě Ivančic mělo jasného favorita, dosud neporažené hráče domácího HK.  V prvních patnácti minutách jsme byli vanglu rovoceným soupeřem, pak se ale projevil rozdíl mezi oběma celky a objektivně lepší Ivančice získali rozhodující náskok, který náš tým ani bojovným výkonem  s několika podařenými momenty nedokázal smazat.   

25.4.2010 - SOKOL TELNICE - SK KUŘIM 28:16

Další ze zápasů PLAY OFF v němž jsme chtěli uspět, bylo střetnutí s Kuřimí, první poločas přinesl vyrovnanou házenou od obou soupeřů, nám se do přestávky podařilo získat nevýrazné vedení 12:10, druhý poločas zásadně ovlivnilo vyloučení kuřimského Jana Zeleného, klíčového hráče hostí. Ti bez svého lídra těžko hledali recept na zlepšenou obranu Telnice, které kryl záda výborný brankář, dlouhých 15 minut nedokázali hosté vstřelit branku. Naši střelci toho na druhé straně hřiště dokázali využít a získali bezpečný náskok. Svou první soutěžní branku vstřelil za nadšeného potlesku tribun Jakub Vinter.  

11.4.2010 - SOKOL TELNICE - TATRAN BOHUNICE 37:35

První letošní vystoupení před vlastními fanoušky v nepřijemně chladném počasí, to byl zápas s Bohunicemi. Od prvních minut bylo vidět, že kluci chtějí navázat na dobré výkony z turnaje v Chorvatsku a naopak dát zapomenout na poslední setkání s tímto soupeřem, kdy jsme podlehli na turnaji Handball ciy. Soupeř však také nepřijel prohrát a tak se na hřišti strhl boj o každý míč. Útočné kombinace měli na obu stranách hřiště navrch nad obranami a promrzlí diváci tak sledovali doslova ofenzivní smršť vedenou bohunickým Čadílkem(15 branek), jemuž v našem útoku sekundovali Knol s Jochmanem(12+10). Do šaten jsme odcházeli s těsným vedením 19:17. Ani v druhé půli se nám dlouho nedařlilo odskočit na výraznější rozdíl. Až serie tří branek během 45 minuty pomohla našemu družstvu k náskoku 35:31. Hosté ale nesložili zbraně a rafinovanou osobkou se pokusili zvrátit nepříznivý vývoj. Nám se ale trpělivou hrou podařilo udržet vedení až do závěrečného hvizdu. Dobrý dojem z utkání pak v úplném závěru trochu pokazila červená karta pro Martyninka za sice nešťastný, ale zcela zbytečný zákrok na půlce hřiště! 

statistika z utkání je zde

20.3.2010 - HK KP BRNO - SOKOL TELNICE 37:18

Do haly favorizovaného týmu z Králova Pole jsme jeli povzbuzeni dobrým výkonem s tímto soupeřem na nedávném turnaji v Napajedlích. Začátek dnešního mistrovského utkání také dával naději na vyrovnané utkání, když se nám dařilo v obraně a kénik často chyboval. Po deseti vyrovnaných minutách ale domácí získali jistotu a sebevědomým výkonem rychle odskočili na rozdíl až deseti branek. Ani v druhém poločase jsme nebyli brňanům soupeřem. Z hráčů tentokráte nebudeme hodnotit nikoho, všichni odevzdali průměrné výkony, které proti takto připraveným soupeřům nemohou stačit na úspěch.  

27.2.2010 - SOKOL CUP 2010 - NOVÉ VESELÍ

Tradičně dobře zorganizovaný a skvěle obsazený turnaj v Novém Veslí byl naší poslední herní prověrkou před startem jarního PLAY OFF. Prvním soupeřem našeho týmu byla Dukla Praha, favorizovaný soupeř sice od začátku utkání vedl ale nám se dařilo držet se na dostřel ještě pět minut před koncem utkání, závěr pak bohužel patřil pražanům, kteří z vyrovnaného utkání vyšli s jednoznačným vítěstvím o šest branek. Mezinárodní konfrontaci pro naše kluky zajistilo střetnutí s dobře připraveným kolektivem chalanů z Košic. Náš tým nestačil na kvality soupeře a zaslouženě i přes bojovný výkon prohrál. Posledním zápasem ve skupině B bylo už tradiční utkání Nové Veselí B - Telnice, naši hráči trpí poslední dobou až přehnaným respektem k soupeři z Veselí a snad ani sami nevěří v úspěch, to se potvrdilo i tentokrát a soupeř až přílíš snadno došel k vítěství 18:9. Po třech porážkách jsme tedy byli odsouzeni k boji o 7.-8. místo. V zápase dvou týmů bez vítěství jsme narazili na Zruč nad Sázavou. Soupeř disponoval srovnatelným kádrem jako my, očekávali jsme tedy boj o vítěství. Naprostý herní výpadek a neuvěřitelné množství chyb v rozehrávce však dali soupeři šanci k "trhákům" které kluci ze Zruče snadno využívali a během čtvrt hodiny rozhodli o hladkém vítěství. Z jednotlivců vyzdvihněme výkon Jakuba Martyninka, který se dobře popasoval s novou rolí rozehrávače. Střeleckým tahounem družstva byl bojující Tomáš Jochman s 15 vstřelenými brankami. Z role naopak vypadli spojky Drda a Konečný(právě do něj jsem při absenci Bílka a Knola vkládal naděje), do pozice opor se nedokázali vypracovat Strakatý s Floriánem. Kladem je solidní výkon mladších žáků Sobotky, Hrozka a Kukly(1 vstřelená branka). Brankáři Střihavka s Esterkou střídali slabší momenty, v nichž dostali laciné branky s výbornými momenty kdy zlikvidovali množství soupeřových dobrých šancí (Mirek především v posledním zápase, Viktor zaslouží pochvalu za zápas s Duklou).    

16.-17.1.2010 - JIHOČESKÝ POHÁR - TŘEBOŇ

První akcí roku 2010 byla pro naše starší žáky účast na prestižním turnaji na jihu Čech, na pohár pořádaný v hale Lázní Třeboň jsme odjeli s jedenácti hráči do pole a tentokráte jediným brankářem. Po tříhodinové cestě jsme odehráli první zápas roku s týmem Košutky-Plzeň, zprvu vyrovnaný zápas jsme dokázali přetavit v jednoznačnou záležitost a závěrečné minuty mohli v klidu dohrávat hráči druhého sledu. Druhým soupeřem byl pro nás dobře známý celek Nového Veselí "B"(to B bylo pouze rozlišovací - právě tito hráči celý turnaj vyhráli), ani tentokrát se nám nepodařilo najít na velmi dobře bránící "veseláky" zbraň a vysoko jsme podlehli. Dalším soupeřem, který se nám postavil byly Strakonice, naše družstvo po nejslabším výkonu na turnaji až nečekaně hladce podlehlo. Den jsme zakončili asi nejpodařenějším zápasem v Třeboňské hale - Telnice vs Jíčín. Utkání mělo vše co k házené patří - nasazení, bojovnost, z obou stran obrovskou chuť po vítěství, kolektivní výkon podpořený odvážnými výkony jednotlivců od obou soupeřů.  V infarktovém závěru pak neproměněné sedmičky na obou stranách hřiště rozhodli o spravedlivé remíze. Nedělní program jsme zahájili střetnutím s LOKO České Budějovice, po ospalém výkonu obou týmů jsme udrželi jednobrankové vedení a začali jsme počítat body a skore v celkové tabulce. Před naším posledním zápasem Telnice - Nové Veselí A, byly karty z našeho pohledu rozdány takto: Vítěství - 3.místo, Remíza - 4.místo, Prohra -5.místo. V zápase, který měl být vrcholem dvoudeního snažení nám soupeř posílený o několik hráčů z jiných oddílů nedal šanci a jednoznačně nás přehrál po všech sránkách. Celkově můžeme turnaj hodnotit jako dobrou přípravu na jarní finálovou skupinu naší soutěže, jasně jsme viděli kde ztrácíme na nejlepší a co musíme v tréninku zlepšit. Příslibem do jarní části jsou výkony našeho družstva v zápasech s kvalitními družstvy Jíčínem či Košutkou, za které kluci zaslouží pochvalu.

 Výsledky - PODZIM 2009

28.11.2009 - Handball city - KP Brno

Zakončením házenkářského roku 2009 byl pro naše starší žáky turnaj v Králově Poli. Na turnaji se představili účastníci žákovské ligy Olomouc a Náchod, slovenský ŠKP Bratislava, nejlepší brněnské týmy Bohunice a Královo Pole a Telnice. V úvodním zápase jsme podlehli družstvu CTM Olomouc. Druhým zápasem byl pro nás nejvyrovnanější duel s Bohunicemi, který jsme po několika hloupých chybách také prohráli. Po obědě nás čekala Bratislava a domácí  "kényk", oba tito soupeři se prezentovali velmi dobrou házenou, na kterou jsme neměli adekvátní odpověď a soupeři si tak přisali poměrně snadná vítěství. Závěrečným soupeřem pak byl tým Náchoda(vítěz turnaje), ani v tomto zápase jsme nestačili a po zásluze jsme dobře připravenému družstvu podlehli o 7 branek. V turnaji se ukázalo, že máme před sebou ještě hodně práce. Kluci i přes porážky podali ve všech zápasech bojovný výkon s dobrými akcemi především v útoku. Bohužel jsme se nevyvarovali nevynucených chyb, které nás sráží. Opět se ukázalo, že ztrácíme především v obrané části, vždyť i silné Bratislavě jsme za 30 minut nastříleli 14branek(to není zas tak málo), bohužel jsme také 29! dostali(to je naopak hodně moc). Z jednotlivců bych tentokrát zmínil Honzu Formánka, který bohužel až dnes!!, využíl svého potenciálu, motal obráncům hlavy a zatížil konta všech soupeřů několika brankami.    

22.11.2009 - 13.kolo HK KP BRNO - SOKOL TELNICE 25:25

Posledním mistrovským zápasem podzimní části bylo střetnutí s KP Brno, tedy přímý souboj o třetí místo. Vstup do zápasu se nám nepodařil a brzy jsme prohrávali. Ještě do přestávky jsme zlepšili hru především v obraně a několika zdařilími akcemi v útoku se nám podařilo vyrovnat na poločasových 10:10. V průběhu druhé půle se vedení několikrát přelilo z jedné na druhou stranu. Půl minuty před koncem se nám podařlo vstřelit vyrovnávací 25 branku a v infarktovém závěru jsme s vypětím všech sil i přes přísné vyloučení Knola dokázali udržet remízu, která znamená tolik důležitý bod, jenž nás posouvá na třetí místo. Statistika jako vždy na http://www.jmsh.chf.cz/match_report.aspx?id=2982&cmpid=88

17.11.2009 - 14.kolo SHC MALOMĚŘICE - SOKOL TELNICE 28:26

Do Maloměřic jsme jeli obhajovat dvoubrankové vítěství z vlastního hřiště, a poprat se o průběžné třetí místo v tabulce. Začátek zápasu se nesl ve vyrovnaném duchu a soupeř nám nedovolil vytvořit náskok. Už v průběhu první půle nás srážela zbytečná vyloučení, kterých soupeř využíl k obratu skore ve svůj prospěch. Ani v druhém poločase jsme se nevyvarovali hloupých chyb, které nás ve vyrovnaném zápase stáli vítěství. Pozitivem z tohoto zápasu je výkon Martyninka, úspěšného sřelce 10! branek. 

7.11.2009 - 11.kolo HK IVANČICE - SOKOL TELNICE 30:13

Úvod zápasu v hale favorizovaných Ivančic se našim hráčům vůbec nepovedl a rychle prohrávali o osm branek. Během první půle kluci zabojovali a snížili náskok soupeře na rozdíl čtyř gólů. Ivančice pak těsně před přestávkou opět zvýšili tempo a do šaten odcházeli za stavu 15:9. V druhé půli se nám nepodařilo vstřelit  více jak 4! branky a soupeř tak po zásluze jednoznačně vyhrál. 

1.11.2009 - 10.kolo SOKOL TELNICE - DOLNÍ CEREKEV 24:21

O první listopadové neděli se na promrzlé sokolovně sešla jen hrstka nejskalnějších diváků, která mohla sledovat poslední letošní vystoupení starších žáků na domácí půdě, v němž přivítali celek z Dolní Cerekve. Naši od úvodních minut plnili roli a favorita, hned v první minutě se ujali vedení. Dařilo se nám v obraně, kde byla konečně vidět snaha pomoct jeden druhému. V útoku se dařila souhra s pivotem. Z postu spojek se dařilo procházet na brankoviště i vstřelit několik branek ze střední vzdálenosti. Zklamáním je produktivita hráčů na křídlech, kde se nedařila střelba Martyninkovi, matným výkonem se prezentoval Florián.  Oživení nepřineslo vystřídání za Strakatého, Orsága ani Formánka. Za bojovný výkon v dnešním zápase ale nezbývá než kluky pochválit.   

Statistiku ze zápasu najdete jako vždy na http://www.jmsh.chf.cz/match_report.aspx?id=2371&cmpid=88

25.10.2009 - 6.kolo SOKOL TELNICE - SHC MALOMĚŘICE 28:26

Snadným soupeřem pro naše starší žáky měl být brněnský celek z Maloměřic. Opak byl ale pravdou. Naši z části v důsledku únavy z dopoledního zápasu ve Veselí, ale především laxním přístupem udělali z jasného zápasu drama do poslední minuty. Hosté se po zakřiknutém začátku chytili nabídnuté šance a nadšeně hráli na hranici svých možností. Nám se přestalo dařit úplně všechno co jsme mohli vyzdvihnout v dopoledním zápase. Naštěstí jsme v závěru přeci jen zabojovali, zlepšili jsme obranu a ze spackaného zápasu jsme vydolovali dva body.  

25.10.2009 - 7.kolo SOKOL NOVÉ VESELÍ - SOKOL TELNICE 35:17

Na palubovku favorita naší soutěže- Nového Veselí jsme nastupovali s respektem ze silnějšího soupeře a se snahou porvat se o co nejlepší výsledek a zahrát si dobrou házenou. Od úvodu jsme měli problém ubránit ostré spojky Veselí, naopak v útoku jsme naráželi na výbornou obranu domácího celku. Družstvo ale i přes vysoku porážku zaslouží pochvalu za nasazení a bojovnost od první do poslední minuty, negativem bylo velké množství technických chyb, ze kterých plynulo mnoho laciných branek do naší sítě. 

statisky ze zápasů neleznete jako vždy na http://www.jmsh.chf.cz/view_team_statistic.aspx?team=385&cmppartid=137&roundindex=

11.10.2009 - 5.kolo SOKOL TELNICE - HK KP BRNO 27:15

Prvním ze dvou brněnských celků se kterým jsme se setkali byl tým z Králova Pole vedený trenérem Dvořákem. Po katastrofálním vstupu do zápasu, kdy jsme prohrávali 0-3 i 2-5 jsme se dali dohromady a v jedenácté minutě se nám podařilo vyrovnat, soupeř ale nadšeně bojoval dál a držel s námi krok až do dvacáté minuty. V závěru poločasu jsme konečně zabrali a odskočili na přestávkových 14:11, druhá půle pak již byla zcela ve znamení hráčů v oranžovém. Pozitivním jevem z tohoto zápasu je to, že branky dokázali vstřelit  sváteční střelci Sobotka, Hoško, Drda a premiérově i Strakatý.

3.10.2009 - 4.kolo SOKOL NOVÉ BRÁNICE - SOKOL TELNICE 16:24

Stejný soupeř jako před pěti dny měl být pro nás opět snadno k poražení, opak byl však od úvodu utkání pravdou. Domácí vstoupili do zápasu bojvněji než v pondělí u nás a narozdíl od našich kluků s chutí po vítěství. Brzy vstřeli několik laciných branek a i zásluhou našich chyb vedli 5:1! Impulsem pro náš tým bylo vystřídání brankářů, to jakoby nakoplo naše družstvo,  které do poločasu otočilo nepříznivý vývoj utkání. Ani v druhé půli naši nehráli zdaleka tak jak bychom si představovali a domácí se nečekaně dluho drželi na dostřel. Až v samotném závěru, kdy soupeři došli síli jsme odskočili na rozdíl osmi branek. I přes poviné vítěství jsme v Bránicích nepředvedli hru, na kterou naše mužstvo má a výkon je spíše zklamáním.

28.9.2009  - 12.kolo SOKOL TELNICE - SOKOL NOVÉ BRÁNICE 26:10

Dvanácté podzimní kolo jsme kvůli počasí předehrávali už 28.září. Soupeř z N. Bránic přijel s týmem složeným především z mladších žáků, které doplňovalo jen málo kluků stejně starých jako naši. Naši výsledkově potvrdili roli favorita a lehce zvítězili. Herní projev ale nebyl zdaleka dobrý, množství technických chyb by stačilo i na dva zápasy. Příští týden na půdě Nových Bránic před námi bude nejen povinost získat dva body ale i zanechat lepší dojem než tentokrát v Telnici. 

27.9.2009 - 3.kolo SOKOL TELNICE - HK IVANČICE 14:29

Třetím zápasem v této sezoně bylo pro naše hráče střetnutí s tradičním soupeřem z Ivančic. Od začátku zápasu bylo patrné, že kluci z "Vanglu" jsou na tom lépe jak po fyzické tak po házenkářské stránce. Naši zaslouží pochvalu za nasazení a snahu v úvodu. Po patnácti minutách byl stav vyrovnaný. Závěrečných deset minut prvního poločasu pařil však už hostům. V druhém poločase se již naplno projevila převaha Ivančic a telničtí odešli po zásluze poraženi.  

20.9.2009 - 2.kolo SOKOL DOLNÍ CEREKEV - SOKOL TELNICE 17:20

První zápas starších žáků na hřišti soupeře znamenal pro naše hráče cestu do vzdálené Dolní Cerekve, tedy k soupeři, který je vždy, a obzvláště na vlastním pískovém hřišti, velmi nepříjemý. Naši vstoupili do utkání ospale a dovolili soupeři rychle získat čtyřbrankový náskok. Po oddechovém čase se podařilo zlepšit výkon celého mužstva a ještě do poločasu jsme vyrovnali i nepříznivé skore na 9:9. V druhé půli byla Telnice lepším týmem na "hřišti" a po zásluze získla čtyřbrankový náskok. Soupeř se tradičně prezentoval tvrdou nekompromisní házenou, naši se ale tentokrát nenechali a vraceli zvláště v obraně stejnou mincí. V útoku přidali několik zdařilích kombinací a po zásluze poprvé v sezoně zvítězili. 

5.9.2009 - 1.kolo SOKOL TELNICE - SOKOL NOVÉ VESELÍ 13:24

První utkání sezony 2009/2010, plné hlediště a soupeř z nejtěších v sezoně. Nepřijemná kombinace pro mužstvo, které ještě před čtvrt rokem hrálo o kategorii níž. Od začátku utkání bylo patrné kdo je favoritem, našim hráčům se vůbec nedařilo procházet přes vysunutou agresivní(ale korektní) obranu soupeře. Hosté z Veselí naopak snadno skorovali z rychlích brejků i s postupného útoku. Poločasových 5:11 nebylo pro nás ani moc kruté. I druhý poločas se nesl v podobném duchu, naši i přes křečovitou snahu nestačili na dobře připraveného soupeře.

28-30.8.2009 ROZHODNI SE SÁM - NOVÉ VESELÍ

První turnaj v kategorii starších žáků a hned ostrá konfrontace s mezinárodní konkurencí - to byl turnaj v Novém Veselí. Prvním soupeřem našich hráčů byla ŠKP Bratislava, soupeř nás převyšoval po fyzické i technické stránce a jednoznačně zvítězil. Druhý soupeř - Sokol Nové Veselí "B" opět jednoznačné utkání pro soupeře. První den je u konce. Třetím a posledním soupeřem ve skupině je v sobotu ráno polské mužstvo z Legnice, naši vstupují do utkání bojovně, ale po několika zahozených šancích přebírá zápas do svých rukou soupeř a vysoko vítězí. Čtvré utkání nám přináší souboj se Sokolem Velké Meziříčí, v tomto utkání je opět brzy rozhodnuto a zápas se mění v exibici našeho soupeře. Posledním týmem s nímž jsme se na turnaji setkali byla Dukla Praha - i tento soupeř nás v zápase o sedmé místo porazil.    

 
TOPlist