Sokol Újezd u Brna - Sokol Sokolnice    38 : 23    (21:12)   17.11.2018

Sokol Sokolnice - SKKP Handball Brno   12 : 48    (6:24)   11.11.2018

Legata Hustopeče - Sokol Telnice      19 : 44  (9:20)     11.11.2018

Zápis zde

Sokol Telnice - Sokol Sokolnice  39 : 17  (19:7)              4.11.2018

Zápis zde

Tatram Bohunice - Skol Telnice   25 : 36  (11:23)    26.10.2018

Začátek jaký jsme si přáli,7:0 a prakticky bylo rozhodnuto a mohli jsme v klidu zkoušet kluky na různých postech . Sestava kompletní kromě Honze Dufky,ale Zdeněk Plíhal celý zápas odchytal ve skvělé formě a přidával i přesně hozené trháky.

Zápis zde

Sokol Telnice - SKKP Brno     28:30  (12:14)       20.10.2018

Většinou píšu komentář několik dní po zápase s čistou hlavou. Dnes, pár hodin po zápase udělám změnu.

Napřed chceme poděkovat všem co přišli na zápas a udělali báječnou atmosféru. Opravdu i za všechny hráče díky,byli jste skvělí. Omlouváme se, že jste si nemohli užít i vítěznou tečku. Nemáme ve zvyku tady hodnotit jednotlivé hráče a ani to neuděláme. Zápas vždy rozeberem až na tréninku. Slyšeli jsme po zápase spoustu názorů a komentářů.  Chtěl bych jen podotknout, jen my na tréninku víme v jaké formě zrovna jaký hráč je,komu se daří líp,komu míň,kdo byl před zápasem třeba marod a jak je na tom momentálně herně. Za našimi kluky já i Karel plně stojíme ,víme co máme a důvěřujem jim.  Zápas nezačal dobře,prakticky celý poločas jsme dotahovali dvou až tříbrankové manko. V závěru jsme srovnali ,ale v úplnem konci opět zbytečně dostali dvě branky. Druhý poločas byl podobný,několikrát se nám zadařilo srovnat,pár minut před koncem jsme šli do vedení. Závěr zápasu ale patřil soupeři.Neproměnili jsme spoustu střel a také tři sedmičky. Kápéčko bylo po dlouhé době opravdu kvalitní soupeř . Myslíme si, že zápas se musel všem zamlouvat. Vynikající hra, herně už na úrovni dorostu. Zápas nepostrádal  bojovnost,pěknou hru,emoce - jak na straně hráčů,trenérů tak i diváků. To vše ale k dramatickému utkání patří. Kápečko si touto výhrou zřejmě zajistilo přímý postup do žákovské ligy,my budem muset do kvalifikace. Gratulujeme jim a doufám že ve zbývajících zápasech neklopítnou,po tomto vítězství si první místo po podzimu zaslouží. Ještě jednou díky všem za fandění.

ZZápis zde

Sokol Juliánov - Sokol Telnice   11 : 38   (4:17)         6.10.2018

K zápasu není mnoho co napsat. Jednoznačný průběh po celou dobu. Každý dostal příležitost a všichni si dali nějaký gól. Juliánov ,poskládaný minimálně polovičkou z mladších žáků,zápas odehrál se ctí ahráči se snažili se bojovat až do konce.

SK Kuřim  - Sokol Telnice    24 : 32  (13:16)              22.9.2018

Po soustředění v Chorvatsku nás čekal jeden z nejtěžších zápasů . V nové kuřímské hale jsme očekávali velmi těžký zápas. Začali jsme s novou obranou kterou nacvičujem od chorvatska a začátek zápasu nám vyšel. Po vedení 3:1 přišlo uklidnění ,ale nadále se hrálo ve vysokém tempu . Ve čtrnácté minutě domácí poprvé srovnali a šli do vedení,naštěstí vždy jen o branku. Zlom nastal ve dvacáté minutě,po úspěšných zákrocích v naší bráně jsme dali čtyři branky po sobě a poločas jsme o tři vyhráli. Zápas asi rozhodl nástup v druhé půlce,tři branky po sobě a  vedení o šest už nedokázali domácí obrátit. Vysoké tempo jsme dokázali udržet až do konce a kluky hlavně chválíme že vydrželi celý zápas hrát pro ně novou náročnou obranu kterou budeme dále pilovat.

Zápis zde

Sokol Újezd u Brna  - Sokol Telnice  31 : 36  (16:21)           9.9.2018

První zápas podzimní části se v Újezdě odehrál za horkého a slunečného počasí. Každý zápas s naším sousedem je emoční,napínavý a pravé derby bez ohledu jak na tom které mužstvo momentálně je. I nyní tomu nebylo jinak. Od začátku utkání kluci soupeře překvapily rychlou hrou a v osmé minutě bylo skóre 8:1,dvanáctá minuta 11:3. Poté se Újezd oklepal a postupně srovnal krok . I nadále jsme soupeře převyšovali rychlým přechodem do útoku a přesnějším zakončením. Mohli jsme si tak dovolit zapojit do hry celou lavičku a klíčové hráče nechat chvilku oddechnout. Druhý poločas už nebyl tak jeznoznačný,v obraně jsme vytvářeli více chyb ale naštěstí jsme nedovolili již dobře hrajícímu Újezdu snížit na méně než pět branek. Myslím že pro diváky pěkný zápas na začátek sezóny.

Ted se pojedeme zregenerovat k moři a za čtrnáct dní nás čeká další těžký zápas - Kuřim

Zápis zde

ZUBŘÍ CUP 2018              2.9.2018

Mezinárodní turnaj v Zubří a kvalitní soupeři byla týden před startem soutěže velmi kvalitní příprava. Kluci byli kompletní a předváděli to co očekáváme že by měli hrát. Oproti turnaji ve Veselí bylo vidět posun v systému rychlé hry a větší sehranost. Za celý den odehráli pět náročných zápasů,ale na rozdíl od většiny týmů dokázali udržet vysoké tempo hry i v posledních zápasech. Nestačili jen na domácí Zubří,ale i tento zápas byl vyrovnaný a prakticky až do konce stále bylo o co hrát. Nakonec prohra o tři branky,ovšem po výborném výkonu.

Zasloužené druhé místo na turnaji a hlavně dobrý pocit z předvedené hry.

Honza Švach a Radek Sklenář vezou ocenění z dovednostních soutěží a Ondra Doležal umístnění v sestavě All Star turnaje.

Hráči: Plíhal,Dufka,Valach,Doležal,Vítek,Brát,Popela,Švach,Jahoda O.,Jahoda T.,Sklenář,Jochman,Horáček.

Telnice - SKKP Brno   16:14

Telnice - MŠK Považská Bystrica  28:16

Telnice - Zubří  16:19

Telnice - SK Velká Bystřice 10:27

Telnice - HK Martin 19:9

Rozhodni se sám      Nové Veselí      17.-19.8.2018

Sestava na turnaj nebyla kompletní,chyběl druhý brankař -Zdeněk Plíhal a z hráčů Ondra Doležal a Milan Vítek. Uspěsně se zapojili kluci ze Sokolnic ,David Jochman a Tomáš Koníček. Umístnění na turnaji odpovídalo srpnové tréninkové docházce. To znamená katastrofální. Ale na druhou stranu výsledkově jsem byl spokojený. Na některých bylo vidět že natrénováno nemají a měli problém chytnout balon. Byl to první ostrý start po jarní části a splnil to co měl. Po celý turnaj největší prohra jen o tři branky a to i s pozdějším finalistou turnaje. Nakonec největší prohra až v posledním zápase o umístnění s Karvinou o osm,ale to už toho kluci měli opravdu dost.

Hráči : Popela,Dufka,Brát,Švach,Valach,Lengál,Sklenář,Páral,Luskač,Jochnam,Koníček,Horáček,Jahoda O.

Sokol Újezd u Brna - Sokol Telnice   34 : 35   (19:19)   13.5.2018

Zápasy s sousedním rivalem jsou vždy napínavé,emoční a vůbec nezáleží na postavení obou týmů v tabulce. Nejinak tomu bylo i nyní. Na venkovním hřišti v Újezdě,za pěkného počasí a před opravdu početnou diváckou návštěvou bylo na co koukat. Zápas byl od začátku bojovný,hráči si nic nedarovali a vedení se přelívalo na obě strany. Bohužel,naše obrana je poslední dobou katastrovální,většina hráčů hraje jak v rukavičkách aby náhodou soupeři neublížila. Navíc se Honza Dufka,Marek Popela a Ondra Doležal zúčastnili v sobotu velmi náročného turnaje s týmem N.Veselí v Bratislavě a na posledních dvou jmenovaných to zejména v prvním poločase bylo hodně poznat. Naštěstí i přes spoustu chyb,nepromněněných šancí a otřesné obraně,jsme s Újezdem drželi krok. V druhém poločase jsme vedli jednu chvíli o tři branky a už se zdálo že to vydrží až do konce. Avšak velmi dobře hrající domácí náskok srovnali a poslední minuty drželi  vedení o branku oni. V poslední minutě za nerozhodného stavu ,rozhodčí asi neprávem odpískli soupeři kroky a dali nám šanci  posledních pár vteřin na útok. Po faulu nařízená devítka a konec zápasu. To že Marek z posledního hodu ,přes blokující obranu dokázal dát gól,je určitě dílem šikovnosti,ale hlavně i štěstí. Radost z výhry ,ale tento zápas si zasloužil po právu remízu.

Zápis zde

Legata Hustopeče  - Sokol Telnice  32 :  30   (17:13)   22.4.2018

Hned druhý den jsme zamířili na horkou půdu do Hustopečí. Náš cíl co nejvíc potrápit soupeře by den po zcela nevydařeném zápase trochu utopií. A začátek tomu odpovídal. Po pár minutách jsme  prohrávali  8:1 a nevypadalo to zrovna nejlíp. Po oddechovém čase se kluci dali dohromady a obraz hry se změnil. Během pár minut se stáhlo na 8:6 a náš tým ožil a opět konečně hrál to co umí a co očekáváme. Po celý zápas jsme bohužel nedokázali snížit manko pod dvě branky,ale Hustopeče museli hrát až do konce naplno a výsledkem byl krásný zápas z obou stran. Z Hustopečí ,ikdyž jsme prohráli,jsme odjížděli s hlavou vzůru,což se o vyhraném zápase den předtím říct nedalo.

Zápis zde

SK Kuřim B  -  Sokol Telnice   25 : 26  (12:12)     21.4.2018

Znovu do kuřimské nafukovačky kde bylo ještě větší teplo jak týden předtím. Zápas s béčkem měl být bez větších problémů ,ale od začátku se vúbec nedařilo a je nutno říct že soupeř hrál velmi dobře. Místy jsme prohrávali už i o tři branky a jak napsali kuřímští na své stránky,v šatně soupeře proběhla o přestávce bouře která byla slyšet hodně daleko. A měli pravdu. Asi to zabralo a kluci se postupně začli zlepšovat. V momentě kdy jsme vedli my o tři branky a měli utéct na větší rozdíl,přestalo se opět dařit a velmi dobře hrající soupeř srovnal. Po dramatickém konci výhra o branku. Remíza by byla spravedlivá ,soupeř si minimálně bod zasloužil.

Zápis zde

SK Kuřim A  -  Sokol Telnice   22 : 14  (11:8)      14.4.2018

Při sobotním zápase v kuřimské nafukovačce si kluci opravdu prošli peklem. Nehorázné horko a otřesný vzduch. Kluci si opravdu šáhli na dno. Bohužel chyběl Honza Švach a bylo to moc znát. Začátek katastrofální,vypadalo to že snad ani nedokážeme dát branku. Soupeř toho naštěstí až tak nevyužil ,takže se náskok podařilo po dlouhých minutách aspoň stáhnout. Poločas o tři nevypadal tak stašně ,ale i v druhé půlce se dál kluci trápili a soupeř postupně zvyšoval. Díky moc klukům z ml.žáků kteří měli v té sauně v nohách už jeden zápas a přesto nastoupili i za nás. Zejména Tomáš Jahoda byl už po prvním zápase pěkně zramovanej a i přes to nastoupil. Opravdu bez těchto kluků by jsme těžko tento zápas důstojně dohráli.

Zápis zde

Sokol Telnice - Tatran Bohunice   23 : 19    (14:8)      6.4.2018

Zápas jsme rozehráli velmi dobře,důsledná obrana a proměňování šancí vedlo až k vedení 8:1 a 13:3. Na hřiště se dostali všichni hráči a poločasové vedení o šest branek nedával důvod k nějakému dramatu. Avšak po přestávce se přestalo dařit úplně vše,od obrany až po útok. Soupeř postupně snižoval ,až se dostal pouze na rozdíl jedné branky. Skvělý výkon opět předvedli oba dva brankáři ,v rozhodujících okamžicích drželi tým a když v závěru Kuba Horáček (ml.žák) k tomu přidal tři branky po sobě ,zůstali dva body doma.

Zápis zde

Sokol Telnice - Sokol Sokolnice    29 : 22    (11:7)     25.3.2018

Nezvyklý čas dopoledne se asi projevil i na naší hře. Začali jsme bez zápalu a nasazení a soupeř ze Sokolnic se jako první ujal vedení. Až po pár minutách se nám podařilo srovnat a následně jít i do vedení. To už jsme do konce zápasu nepustili, ale celý první poločas to byla utrápená hra. Druhý poločas se kluci už lepšili,navýšili jsme náskok a ten vydržel do konce . I když to (aspoň pro mě) nebyla z naší strany pohledná hra, je potřeba kluky pochválit, že bojovali. Na Markovi a Dufinovi byla vidět únava z náročného sobotního kempu ve Veselí, stejně tak na Lukášovi Koníčkovi ze Sokolnic, který se kempu také účastnil.Perfektní výkon předvedl v bráně Zdenda Plíhal. Konečně jsme byli kompletní a opět díky za pomoc klukům z ml.žáků . Navíc  Marek v týdnu před zápasem sundal předčasně dlahu z naštípnutého prstu,prst vydržel,takže nakonec by měla být spokojenost.  Za výhru ano,za výkon ne tak docela.

Zápis zde

Sokol Telnice - SKKP Brno   35 : 34 (15:18)    4.3.2018

První zápas jarní části a hned velmi silný tým z Brna.V bouřlivé atmosféře zaplněné haly oba týmy předváděly nádhernou házenou a bylo na co koukat. Od začátku jsme se ujali vedení a náskok maximálně o dva góly drželi. Ke konci poločasu přišla krize,kdy Marek Popela musel na ošetření do šatny a než si na to obrana zvykla,dostali jsme sedm gólu a dali jen jeden. Naštěstí jsme hned zkraje druhé půle,už v plné sestavě,stav srovnali a drama pokračovalo až do konce. Remíza by byla pro oba celky spravedlivější,ale větší štěstí jsme měli my a dva body zůstaly doma. Všichni kluci podali vynikající výkon(chyběl jen Milan Vítek)včetně kluků z ml.žáků(Jahoda Ondra,Sklenář Radek,Horáček Jakub).

Díky všem za úžasnou podporu z hlediště

Zápis zde

Turnaj "o přeborníka Sokolské župy Dr. Jindry Vaníčka"

10.12.2017 Maloměřice

Sokol Telnice - Sokol Újezd u Brna     22:16

Sokol Telnice - Sokol Sokolnice          19:6

Sokol Telnice - Sokol Maloměřice       20:10

Jednoznačné výsledky a celý turnaj kluci zvládli bez zaváhání a stali se oprávněně přeborníky Sokolské župy Dr. J.Vaníčka

Sokol Juliánov - Sokol Telnice  22 : 34  (13:16)      9.12.2017

Poslední zápas podzimní části a náš boj o dva body a uhájení průběžného třetího místa.První poločas nebyl moc vydařený a soupeř se držel stále v kontaktu. Do druhého poločasu jsme zatáhli obranu a přinutili soupeře střílet z dálky . Naše obrana buď ublokovala ,nebo oba dva vyníkající brankaři chytli. Během prvních šesti minut druhého poločasu jsme utekli na rozdíl osmi branek a zápas byl rozhodnut. Díky moc klukům z mladších žáků za pomoc,při nemocech a absenci několika hráčů, by jsme bez nich tento zápas nevyhráli. Po podzimní části tak končíme na krásném třetím místě .

Zápis zde

Sokol Telnice - Sokol Újezd u Brna   36 : 27  (20:13)      26.11.2017

Zápasy s Újezdem mají vždy to co správné derby má mít. Spoustu diváků,kluci se znají, a nikdy se nedá říct kdo vyhraje. Soupeř má narozdíl od nás v kádru i 2003,ale velmi překvapivě minulé kolo prohrál se Sokolnicemi a tak jsme doufali, že i my je dokážem potrápit. Průběh zápasu byl však uplně jiný než jsme předpokládali. Kluci od začátku zápasu šli jednoznačně za vítězstvím. Poločasový rozdíl o sedm branek byl velmi příjemný a v druhém poločase se ještě navýšil. Klukům patří velká pochvala .

Zápis zde

Sokol Telnice  - SK Kuřim B     31 : 14   (20:6)        12.11.2017

Zápas s Kuřimí B nemá cenu hodnotit. Tento tým hraje mimo soutěž z důvodu starších kluků v sestavě. Při tomto zápase se vystřídali všichni a bylo možné vyzkoušet různé kombinace.

Zápis zde

Sokol Telnice - SK Kuřim A      25 : 24   (14:12)       29.10.2017

Očekávali jsme že tento zápas bude hodně vyrovnaný . Kluci od začátku zápasu vedli ale celý první poločas se nám nepovedlo odskočit na více jak dvě branky. Druhý poločas se konečně podařilo zvýšit náskok až na pět branek ale po sérii neproměněných šancí jsme o tento náskok přišli. V napínavém konci jsme měli větší štěstí a uhájili jednobrankové vedení. Opět jsme se  mohli spolehnout na oba kvalitní golmany(Zdenda vymazal dvě sedmičky) a znovu velmi vypomohli kluci z mladších žáků.

Zápis zde

Sokol Telnice - HK Ivančice    30 : 22  (16:8)   22.10.2017

Na domácím hřišti jsme od začátku soupeři odskočili a celý zápas drželi dostatečné vedení. V zápase se vystřídali všichni hráči včetně kluků z ml.žáků (Jahoda O.,Horáček,Sklenář) a i oni jako vždy se dokázali prosadit i golově.

Zápis zde

Tatran Bohunice - Sokol Telnice  22 : 31  (8:15)          14.10.2017

Do Bohunic jsme jeli s napětím a očekávali těžký zápas. Podle výsledků jsme na jejich domácí půdě neměli mít šanci na body. My skoro v kompletní sestavě,chyběl jen Zdeněk Plíhal,soupeř zřejmě oslaben o nějaké hráče. Kluci od začátku zápasu vedli a drželi se stále o dvě ,tři branky. Závěr poločasu rozhodl celý zápas,během posledních pěti minut dali 7branek a definitivně jsme odskočili. Po přestávce se podařilo náskok ještě zvětšit a soupeř už neměl sílu s tím cokoliv udělat. V bráně opět vynikající Dufka a střelnici si udělali Ondra Doležal a Marek Popela.

Zápis zde

Sokol Sokolnice - Sokol Telnice   26 : 26  (12:15)        8.10.2017

Původně to vypadalo že budeme v Sokolnicích hodně oslabení,ale nakonec byl jak Zdeněk Plíhal tak i obětavě přijel Ondra Doležal. Takže nakonec jsme postrádali jen Milana Vítka. Zápas pro nás začal dobře a během prvního poločasu jsme vedli i rozdílem pěti branek. Bohužel, domácího venkovního prostředí,kluzkého povrchu a ne zrovna nejteplejšího počasí, nakonec využili domácí hráči. Postupně během druhého poločasu náskok snižovali,konec zápasu jsme se přetahovali o vedení a branka z poslední devítky zápasu rozhodla, že vezeme ze Sokolnic pouze bod za remízu. Kluci v podmínkách jaké byli předvedli maximum . V bráně tentokrát velmi dobře Dufina a gólově se hodně vedle Marka prosadil i Honza Švach.

Zápis zde

Sokol Telnice - Házená Legata Hustopeče   30:37  (16:12)    1.10.2017

Soupeř v druhé půlce utekl na pětibrankový rozdíl a prakticky si tento náskok drželi celý druhý poločas. Zadařilo se nám občas stáhnout na tři branky ale na víc už to nestačilo. I přes porážku patří klukům pochvala za velmi pěkný zápas.

Zápis zde

SKKP Handball Brno - Sokol Telnice  42 : 21  (16:12)          24.9.2017

Zápas nemůžu hodnotit,byl jsem pracovně mimo republiku

Zápis zde

Shc Maloměřice - Sokol Telnice    16 : 28   (9:10)

První zápas za starší žáky ukázal že nejsme ještě rozehraní a ti co mají odtrénováno málo se také projevilo. Začátek proti urostlému soupeři katastrofální,1:3 stav hned na začátky po hrubých chybách. Naštěstí se rychle srovnalo na 3:3 a šlo do vedení. Odskočili jsme na čtyři branky ale opět po hrubkách jsme majlontu dovolili stáhnout na poločas jen na jednu branku. Naštěstí se žádné drama v druhém poločase  nekonalo,rozdím se neustále zvetšoval a mohli si zahrát i kluci z mladších žáků. Skoro všichni si připsali nějaký gol nebo udělali sedmičku. Mira Lengál v zápise omylem jen jedna branka, další ze sedmičky mu nenapsali. Soupeř nevyužil svoji výškovou i váhovou převahu a v druhém poločase prakticky nic neukázal.